Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem el fogyiztatni...

Hogyan kezdjem el fogyiztatni a kutyáim? Túl súlyosak.

Figyelt kérdés

Van 4 kutyám 1 Német juhász, 1 Tacskó-Foxterrier keverék és 2 Puli. A 2 pulin egy kicsit túl súlyos. Ma nézte őket a doki. Egészségesek de ez az egy baj van velük. A mostani 3-4 hétben nem mozogtam velük annyit amennyit kelet volna mert sok volt isiben a tanulni való. Csak hétvégén mozogtam velük rendszeresen. A doki azt mondta hogy fogyniuk kell. De ezt én is be látom. A nagy testű puli keverékem átlag súlya 20-25 kg de most 31 kg a 4 hónapos fajtatiszta plimé pedig 10 kg vagyis szürgősen fogyniuk kell. Hogyan kezdjem el velük hogy ne terheljem meg őket ahanem folyamatos fogyasszam le őket?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 12. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el velük kocogni :) garantáltan bevált egy nagyon túlsúlyos tacskónál ismerőséké volt nem terhelték meg vele de muszáj volt fogynia így kocogtak vele mindig többet és lefogyott :)
2011. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás végtelenül egyszerű, nem adsz nekik annyit enni.
2011. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kevesebb enni adsz nekik, de vigyázz fokozatosan egyre kevesebbet mert gondok adódhatnak. Játsz sokat velük és amikor ráérsz kocogj...
2011. okt. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár a kaja csökkentése nem tudom mennyire jó mert egyszer már k próbáltam úgy hogy folyamatos csökkentettem az adagot de akkor kinyizni akartak mindig.
2011. okt. 12. 20:45
 5/12 A kérdező kommentje:
De a kocogást el kezdjük minden képpen.
2011. okt. 12. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindig vidd őket sétálni, és csökkentsd a napi kaja adagjukat, de csak úgy, hogy napról napra egyre kevesebbet adsz nekik! :) Ja, és játssz velük, a lényeg hogy mozogjanak, és kevesebb kaját kapjanak! De ezeket is csak mértékkel!
2011. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha kunyizik, nem kell adni neki, soha, nem csak ha fogyasztani akarod. a jollakott kutyák is szoktak kunyizni, de ez ösztönös h általában zabálnak amig van elöttük valami, meg kunyiznak is. mozogj velük sokat, az én kutyám amikor hozzámkerült is kövér volt, imádta a labdázást, azzal fogyasztottam :) meg persze sok séta. a felnött kutyáknak meg nem tudom hogy adsz enni, este elég neki, napi 1x, de ha heti 1 napot kihagysz felnött állatnál az sem lehet baj, ha meg kunyizik le kell sz.rni :) van aki amugy is kihagy 1 napot a kajáltatásnál, ártani nem árt (a kicsinek nem tudom mennyi idös, neki ugy adj ahogy a tápra van irva) és a lényeg hogy ne legyen egész nap elötte, ha pedig befejezte a kajázást és hagyott még, tedd el másnapra a maradékot :)
2011. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én úgy szoktam hogy napi 2x kapnak de a kaja edagjuk el van osztva 2 részre. A kicsi 4 hónapos. Volt már hogy ki hagytunk nekik étkezést de az nagyon ritka. Havi 1x ha előforsl.
2011. okt. 12. 21:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
heti 1 napot hagyjatok ki, legalább amig le nem fogynak. este kapjanak 1x enni, a kicsinek 4 honaposan nem tudom hogy kell hivatalosan, neki sztem maradhat. csak a kaja ne legyen elöttük mindig, csak viz
2011. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért kunyiznak, mert gyorsan behabzsolják az ételt, és az agyukba még nem jut el az infó, hogy jóllaktak... Biztos te is észrevetted, hogy ha ugyanazt a mennyiségű ételt lassabban, jól megrágva eszed meg, hamarabb lesz telítettség-érzésed. Vagy ha befalod, de nem repetázol, kb. 10 perc után már nem bírnál többet enni. Náluk is csak ennyi a gond, jól vannak lakva, de még nem érzik, ezért kunyiznak (+amit még fentebb említettek). Ne aggódj, ha fokozatosan, kevesebbet kapnak enni, semmi bajuk nem lesz! A pulik, és a többi magyar fajta (pláne terelők) meg amúgy is kevesebb ételt kell, hogy kapjon, mint amennyire elméletileg egy olyan súlyú, méretű kutyának kell, mert úgy lettek szelektálva, hogy sokkal jobban hasznosítja a szervezetük a megevett élelmet.
2011. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!