Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meg lehet tartani, ha találok...

Meg lehet tartani, ha találok hüllőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ha találok egy békát/siklót/gyíkot, azt megtarthatom-e, és nevelhetem-e én? Mert wikin olvastam, hogy Mo.-on minden hüllő/kétéltű védett. Szóval tilos lenne elvileg?


2011. júl. 19. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, szigorúan tilos!
2011. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1 kis gyíkocskát ha találsz megtarthatod...nem hinném h ezért cirkuszolnának...
2011. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem cirkuszolás kérdése, hanem törvény.

Ha feljelentenek, büntetést fizetsz, akár egy kis gyíkocska, akár 120 centis erdei sikló. Ugyanígy van a hóvirág, ibolya és a többi védett növény esetében. Neked az csak egy virág/gyík/béka, de valójában nem a Tied, nincs jogod hozzá, hogy elpusztítsd, fogva tartsd, kínozd. Csodáld őket a természetben!


Vadon élő hüllőt és kétéltűt nem szabad befogni és kész. Nem olyan drága kereskedésből beszerezni, ha valaki ilyen állatot akar. Úgysem az állat a drága, hanem a felszerelés, az meg akkor is kell, ha vadon élőt akarsz befogni.

2011. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És ha ékszer teknőst találsz azt haza viheted mert ugy tudom az nem őshonos és még az őshonos fajokra is káros.

(csak mellékesen)

2011. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tudd teljes biztonsággal megkülönböztetni a mocsári teknőstől, ami őshonos.
2011. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor majd keresek egy közeli városban kereskedést.
2011. júl. 19. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Az lesz a jó megoldás! Sok sikert és örömet az állatkához!
2011. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!