Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok olyan szabályt,...

Hol találok olyan szabályt, ami megmondja, mekkora kenelben kell tartani egy kutyát?

Figyelt kérdés
Pár házzal odébb sztem túl kicsi az a kenel szerencsétlen jószágnak.Hol lehet bejelentést tenni?
2010. márc. 31. 09:19
 1/10 Akiteki ***** válasza:

[link]

14 § (5) pont

2010. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a baj a magyarokkal, hogy patkányok. Talán először beszélj a gazdával, utána jelensd fel...
2010. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyánként 10 négyzetméter az új rendelet szerint, több kutya együttartása esetén 6 négyzetméter/kutya, tehát 2 kutya 12 négyzetméter...
2010. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat. Patkány vagy te b..meg.Mi közöd neked ahhoz, hogy én mit miért csinálok?Lesz..rom a gazdáját, csak szar látni, ha egy állat szenved.
2010. márc. 31. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet


14 § (5 bekezdés) Tilos

a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,

b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve, tartani.


(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.


(7) Amennyiben ebet futólánccal – vagy ahhoz hasonló elven működõ szerkezettel – kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.

2010. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. ápr. 2. 09:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Hol lehet bejelenteni, ha ezek a kritériumok nem teljesülnek?(vidéki vagyok)
2010. ápr. 2. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
a jegyzőnél lehet bejelentést tenni. Neki azonnal intézkednie kell. De azt javaslom, először szólj a gazdának. El tudom képzelni azt is, hogy tudatlan, ezért tartja rosszul azt a szerencsétlen kutyát. Világosítsd fel, aztán utána menj a jegyzőhöz.
2010. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. ápr. 2. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még kicsi kutyákat tart a kennelben akkor várj - lehet csak a gazdit várja, de ha már nagy kutya tengeti ott úgy az életét, hogy soha nincs kiengedve, akkor beszélj a gazdival. Kérdezd meg a gazdáját, hogy szokta - e sétáltatni. Aztán ha bunkó veled és te is azt látod hogy ott szenved a kutya, akkor állatmenhely - és aztán ő szól a jegyzőnek.

Csak az a gond, hogy ha nem fog csináltatni kisebb kennelt- akkor a sintérrel vitetik el a kutyát.

Most olvastam egy hirdetésben: április 2 -án meghalok - vagy 5 kutyánál. Vagyis az állam - meg a jegyző a legnagyobb "vadászok".

2010. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!