Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem a gabonasiklómat...

Mivel etessem a gabonasiklómat? Egér hiány van a városba egy jó ideje. Esetleg levágott csirkefej?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
hű, az nekünk nagyon kiesik... esetleg valami börzére nem jössz el vagy egy ismerősöd? ha ennyire hiány, akkor még szaporítanod is megérné.
2011. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 christa84 ***** válasza:
Bizony van olyan hely az országban, Kaposváron is előfordul. Vegyél egy pár egeret és szaporítsd magadnak, még a fagyasztóba is jutni fog, én is így csinálom (olcsóbb és igazán szórakoztatóak is ahogy futnak a kerékben)... Addig is szerezz be napospatkányt, én a hörit nem ajánlom mert nem túl tápláló de ha nincs jobb.
2011. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 christa84 ***** válasza:
Jaj, látom technikai gondjaid vannak a tücsökfogással. Üregben laknak, onnan én egy fűszállal szoktam kicsiklandozni és egy késsel vagy bármi élessel azonnal elzárom a visszavezető utat. Üvegbe dobod és kész is
2011. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

kaposvárra viszont tudunk szállítani! :P


vadbefogott takarmányállattal való etetést viszont én senkinek sem ajánlok. a befogott egér lehet már egy adag méreggel terhelt (a kumarinos méreg úgy van kitalálva, hogy többször is egyenek belőle az állatok, így nem fognak gyanút, hogy az rossz nekik), a tücsök/szöcske növényvédő szeres... én egy drága, egzotikus hüllőnél nem kockáztatnék. no de mindenkinek a maga állata ugye...

mi a házilag szaporított, ellenőrzött körülmények között tartott takarmányállatokat etetjük. illetve hát ugye szaporítjuk is. ha érdekel akár egér, vagy patkány, vagy csótány, akkor írj rám privit.

2011. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Allatkisokos ***** válasza:
Ezt nem hiszem el.Aki nem tudja ellátni az állatot ne is tartson!!Nem mellesleg csirkével ne etess mert fosni fog tőle.Ajánlom figyelmedbe,felutazol budapestre és veszel fagyasztott egeret nagy mennyiséget,majd azzal haza utazol.Gabonasikló nem finnyás tehát el fogja fogadni,ha előtte testhőmérsékletűre melegíted,majd megszárítod,vizesen és hidegen nem fogadja el.Egyébként a csirkehúsban nincsenek meg azok a dolgok ami a kígyó fejlődéséhez kell.És orbitális nagy baromság az,hogy tücsköt fogjál.Kígyók nem esznek ízeltlábúakat.
2011. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szokott itt is lenni egér, csak most ez átmeneti állapot. Egy párszor ehet csirke húst, semmi baja nem lesz tőle, és nem is fosik..Egy neves tenyésztővel is beszéltem, és egyet értett velem.
2011. júl. 31. 11:14
 17/19 anonim ***** válasza:
Én, sok más kígyó mellett gabonákat is tenyésztek. Nyugodtan adhatsz neki csirkét, bár fejlődni tényleg nem fog, de átmeneti eledelnek tökéletes. Nekem is van időszak amikor csak csirkével etetem, mivel aminosavakban gazdag. Ízeltlábúakat tényleg nem nagyon esznek, de ínséges időszakban vadászhatnak rájuk, de terráriumban tartott siklóknál nem áll fenn ilyen probléma..
2011. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Allatkisokos ***** válasza:

Elnézést a modoromért.

Egyébként félre értettelek,és a csirkehús mint emberi fogyasztásra alkalmas szeletelt táplálékra gondoltam.Napos csibét ehet,mert a kígyók szoktak vadászni szárnyasokra is,bár a gabonasikló nem igazán.Egyébként tuti lesz egy kis fosás.

2011. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 misu16 válasza:
Debrecenben hiány???? Esetleg olcsó egérből....
2015. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!