Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha a gabonasiklómat már 2...

Ha a gabonasiklómat már 2 hónapja tömni kell attól még enni fog magától? Lent tovább.

Figyelt kérdés
a gabonasiklóm nem eszik magától, egy tenyésztő azt mondta h nem is fog sohasem de viszont akitől hoztam az azt mondta h igen is fog. Mennyi idő után? Vagy h vegyem rá? próbáltam az egeret úgy adni h : hajszárítózni (melegen), feldaraboltam (sajnáltam szegénykémet), bevizeztem, élve, holtan, és nem ette meg ... mit tegyek? Nem szeretném h meghaljon
2010. jan. 22. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, télen a kigyók nem aktivak, ráadásul ha vedlenek, nem is esznek. Egyébként sem esznek mindennap. Milyen idős ez a sikló?
2010. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát szeptemberi kelés. Vedlés előtt nem is etetem. Általában hetente kapna mivel a másik is akkor kap kaját. És az eszik is rendesen.De őt egyáltalán nem érdekli az egér. Mit tegyek? Mivel próbálkozzak?
2010. jan. 22. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Sztem fürj tojással próbáltad?


Amúgy ha megjön az étvágya majd eszik..

2010. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még h fürj tojást adtak volna gabonasiklónak.


Ez a baj h már 2hónapja egyáltalán nem eszik az elején tömtem de utoljára 2009.12.30án kapott kaját de akkor sem sokat....persze azt is én nyomtam le a torkán:S Félek h meghal:S

2010. jan. 22. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt találtam: "A fiatal kígyók első vedlése a 4. és 14. nap között következik be. Sajnos gyakran a fiataloknak alig fele eszi meg önként az újszülött egeret. A nagyon kicsi terrárium növeli az étvágyat, sőt az étvágytalan gabonasiklót műanyagdobozban egy egérfiókával összezárva megtörhet az átok. A makacs takarmány-megtagadókat újszülött egérrel kell tömni. A jól evő fiatalokat célszerű a koplalóktól elkülönítve tartani. Az önállóan evő kígyók jobban fejlődnek, mint a mesterségesen tápláltak. A jól evő fiatalok gyorsan nőnek.
2010. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ezt egyébként itt találtam : [link]

Használd a google-t :)

2010. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszike :) használom :D Nekem is műanyag dobozba van mind a 2 külön külön. Így érzik jól magukat. De eddig így sem evett :S
2010. jan. 22. 21:18
 8/11 Dávid ***** válasza:

Szerintem barbárság más állatokat kínozni (egereket).

Remélem egyszer elég érett leszel h felfogd.

2010. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kínozom. De hát ki minek látja. A kínzás kérlek szépen élő állatok bántalmazása. És én nem élőállatot bántottam. Annyi van bennem h nem élve bántom. Állatbarát vagyok csak valamit a siklónak is kell ennie.
2010. jan. 26. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:

00:22:

Ha nem tűnt volna még fel, az embernek, és minden, növénytől fejlettebb életformának alapvetően szükséges az életben maradáshoz, hogy más, alacsonyabb rendű életformákat pusztítson el.

Az egereket, akár élve, akár holtam, kígyónak adni nem barbárság. Ha nem adná, akkor meg a kígyó éhezne. Most etesse kenyérrel csak mert a búza nem cuki és nem cincog?

2010. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!