Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy ékszerteknősnek hány...

Egy ékszerteknősnek hány wattos izzó kell?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 19:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
csak nekem elég sötét helyen lenne nem tudom máshogy megoldani így akkor teszek be neki egy kisebb wattosat
2011. aug. 9. 22:39
 12/18 adamze válasza:
A legjobb az lenne ha időnként tudnád napoztatni, akár egy kisebb edényben egy félárnyékos helyen hogy ne tudjon túlhevülni, mivel a napsütésre hasonlóképpen szükségük van mint az embernek a nap hatására termelődő D-vitamin miatt, A páncélja is jó eséllyel marad így egészséges. Nálunk a világítást egy 11w-os (ami kb egy 40w-os hagyományos izzó fényerejének felel meg) energiatakarékos izzó végzi amellett h nem vakít túlzottan, nem is termel túl sok hőt, így a napozó kövek felé helyezve nem fűt túlzottan. Próbáld a boltban a melegebb színtartományba eső fajtát választani, vagyis amelyik a piros fényspektrumból többet sugároz. un warm white fényűek.. :)
2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszönöm és

még egy kérdés hogy maga az égő legyen piros vagy az égőnek a színe melegebb színű legyen?

2011. aug. 10. 11:36
 14/18 A kérdező kommentje:
ja jó értem! köszönöm szépen!
2011. aug. 10. 11:36
 15/18 anonim ***** válasza:

Repti Glo 5.0 izzó (ez nap helyett is jó)


Elég sok díszállat boltban árulják, ha meg nincs épp ilyen, akkor másféle hüllős izzók is vannak.


[link]

2011. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

adamze , hable válaszaik jók.

szeretnek melegedni, erre bármilyen izzó jó de , a napfény a legideálisabb.csak ha szabadba rakod , hamar megszöknek , igen magas elkerítést is át tudnak mászni.

az izzót száraz terület fölé rakd !

2011. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

egyáltalán nemjó minden izzó,az energiatakarékos meg főleg.Speciális izzó való a teknősöknek,ez az előbb emlitett repti-glo,mert ez olyan különleges uv sugárzást biztosit,amit a többi izzó nem,ami kell a teknősnek a d vitamin előállitásához,majd a páncél tápláláshoz növesztéshez.

nekem 50W-os van benn,de a teknős napozója fölött világit 15 centivel,szoval biztos vagyok benne hogy ez elég neki de ha magasabbra raknád én nagyobb wattost ajánlanék.spórolni itt nem illene,mert mivel ő a házikedvenc,illene neki megadni amire szüksége van.


persze a napoztatás is erősen ajánlott,de csak nagy odafigyeléssel.


Az meg hogy milyen közel van az ablak,semmit nem számit,nem ezért kell neki az izzó.


egyéb teknősös kérdésekre a " [link] fórumot ajánlanám,ott adnak normális válaaszokat nem ugy mint itt az első oldalon.

2011. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekem 35W-os fűtő és UVB izzó van becsavarva egy asztali lámpába.
2021. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!