Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S.! Segítenetek nekem...

S. O. S.! Segítenetek nekem dönteni?

Figyelt kérdés

Van egy pár hónapos tekim amit a saját zsebpénzemből vettem meg. Most adtam el a könyveimet amiből összejött 15.000ft.(hurrá)! Vehetek egy 6 éve tekit vagy inkább egy kicsit vásároljak? Most így egyedül abban az akváriumban amiben most van nagyon jól érzi magát úszkál meg stb. Szerintem ketten elférnek benne? Képet rakok fel...


[link]


Kép nagyon jól mutatja az arányokat. Amúgy a teki kisebb mint egy 50 forintos! Aranyos és érdekes teknős nevet? A mostani neve Popcorn és nagyon tetszik a név. Előre is köszönöm! :)


2011. aug. 18. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány?

A hím és a nőstény ékszerteknőst nem nehéz megkülönböztetni. A hímnek vastagabb a farka

és nagyon hosszúak a körmei, és kicsit kisebb mint a nőstény. Haspáncélja homorú, míg a

nőstényé inkább domború vagy egyenes. Több hímet nem szerencsés együtt tartani

2011. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nőstény! Pici köröm és farok egyenes az alja...:)
2011. aug. 18. 22:24
 13/18 Vakond Túrás válasza:

Szia!

Szerintem ne teknőst vásárolj, hanem már a meglévő teknősödnek próbálj még jobb környezetet teremteni. A pézsmateknős nem nől nagyra, sajnos a képből nem vehető ki hogy milyne fajta pézsmateknős. 13-14 cm re nől meg szóval ha csináltatnál egy 70-80cm x 40 cm es akváriumot akkor jó pár évig kényelmesen elvan benne, persze üvegesnél érdemes csinálni, nem boltban vásárolni drágán. Lámpát, bűvóhelyet biztosíts neki, bűvóhelynek egy félkörív alakú tárgy megfelel, amit a fenékre helyezel, és kimászó, amit a képen látok hogy van, vizi növényekkel tarkítva. Szerintem te sem szeretnéd egy oylan szobában/lakásban leélni az életed, ahol egy ágyon kívül semmi más nincs. 15.000 ft ból elég kis csinos akváriumot be lehet rendezni, ami elsősorban a teknősödnek fontos, másodsorban esztétikailag is szép. HA mindenféleképpen akarsz mellé társat akkor max 2 nőstényt fér még 1 hím mellé, hímet csak akkor tarts mellette, ha kijönnek egymással. Egyébként akváriumot legolcsóbban használtan lehet beszerezni.

2011. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ha veszek 3.000 Ft. akváriumot (találtam egyet) de tegyük fel hogy 6.000. Nekem van növényzetem csak követ kell bele venni ami maximum 500 Ft.! Lenne egy kérdésem, szeretnék olyan trópusi környezettet teremteni neki, "tengerpart" és ahhoz jó egy sima homok amit én szedtem vagy venni kell egy speciális homokot?
2011. aug. 19. 15:18
 15/18 anonim válasza:
kicsit vegyél mert a nagy megharapdálja a másikat...
2011. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Vakond Túrás válasza:
A homokot kerüld szerintem, inkább kaviccsal és iszappal töltsd fel, iszapnál a legegyszerűbb ha egy tiszta vízű tóból hozol pár lapát iszapot a széléről a víz alól.
2011. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
legyen a neve Hurrá! vagy kukorica...
2011. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm...XD :)
2011. aug. 23. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!