Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit esznek a gyíkok?

Mit esznek a gyíkok?

Figyelt kérdés
Ma fogtam egy gyíkot. Már vagy 4-5 napja itt volt a lakásban. egy kis gyík: barna, kicsit nyúlt pofája van, kb. 5 cm a teste. mit adjak neki enni? Bogarat nem tudok most fogni neki szóval mit tudna meg enni? adtam neki vizet is.
2011. szept. 16. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Legyet, kaszáspókot, horgászboltban kapható csontit... Egyébként szerintem elengedheted, fog magának kaját találni. =)
2011. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olyan a feje mint egy dinóé. Ha apró darabokra vágnám, akkor megenné a gyümölcsöt?
2011. szept. 16. 15:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Rovarevő, ha nem tűnt volna ki az első válaszoló írásából, gyümölcsöt nem fogja megenni. Engedd el szépen az udvaron, ott a helye. Még bőven akad mit egyen, és aztán lassan felkészül a télre...
2011. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Magyarországon minden hüllő védett, így az összes gyík is.
2011. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És kb. meddig bírja ki kaja nélkül?
2011. szept. 16. 15:38
 6/14 anonim ***** válasza:
Máris éhezteted? Írtam, hogy engedd el! Szerez magának kaját!
2011. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem jut elég kajához még ősszel, akkor nem éli túl a telet. Egyébként ilyen melegben éheztetve nem sokáig marad élve már.
2011. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt eddig kevesen próbálgatták, lévén senkit nem érdekel. Etetni kell, nem éheztetni. És a legkevésbé sem kell otthon tartani. Regeteg terráriumi gyíkféleséget vehetsz állatkereskedésekben, tarts olyat, mert a vadon befogottat tilos. Még meg is büntethetnek érte, ha feldob valami jóakaród.
2011. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Megpróbálhatnád a sajtot vagy a hungarocellt.
2011. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engedd el nem fog enni fogságban.Anno én is próbáltam befogni fürge gyíkot de nem evet és elpusztul.És amúgy minden hüllőfaj magyarorszgon VÉDETT.
2012. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!