Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit esznek a gyíkok?

Mit esznek a gyíkok?

Figyelt kérdés
Ma fogtam egy gyíkot. Már vagy 4-5 napja itt volt a lakásban. egy kis gyík: barna, kicsit nyúlt pofája van, kb. 5 cm a teste. mit adjak neki enni? Bogarat nem tudok most fogni neki szóval mit tudna meg enni? adtam neki vizet is.
2011. szept. 16. 15:28
1 2
 11/14 vicuse válasza:
Nekem abban segítsen valaki, hogy lehet KIKERGETNI a lakásból? Minden évben többször visszatalálnak ugyanabba a szobába a házban. Befogni nem mindig tudom, hogy kitegyem, nem vagyok elég gyors, mit csináljak?
2012. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Valószínű, hogy fali gyíkot találtál. A lakásba valószínű, azért mehetett be, mert búvóhelyet keresett. Méretét tekintve még elég fiatal lehetett. Ezek megnőnek akár 10-12 centire is. A kisebb rovarokat általában lazán megeszik, és ami fontos a tojásból kikelve már önállóak, így nincs szükségük gondoskodásra. Az előttem szólókat megcáfolva Magyarországon élő fajok közül a zöld gyík(Lacerta viridis) gyümölcsöt is fogyaszt, igaz főként rovarokkal táplálkozik, de folyadék utánpótlásként megfelel nekik, miután a reggeli harmatot felszárította a nap.
2012. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Czibula Erika válasza:
nekem is van egy kis gyíkom (lesz) legyet ezsik meg tücsköt
2015. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
lehet magyarországon védett de ő az is lehet nem magyarországi ti bunkók!! Aki magyar nem csak magyarországon lakik. Illik tanulni....
2018. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!