Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leírnátok részletesen, hogy...

Leírnátok részletesen, hogy miket tegyek a kamim terráriumába?

Figyelt kérdés
Fűtésen keresztül az aljzatig.:)
2011. okt. 3. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez a kamim milyen állat akar lenni? :D
2011. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kaméleon..
2011. okt. 3. 12:08
 3/15 anonim ***** válasza:

Aljzat szoktak tenni fenyőkérget, de én nem azt raktam bele, mert ebbe jól el tudnak bújni a tücskök, megdöglenek és nem találod hogy bűzlik valami.

Én ezért nem azt raktam bele, hanem kukorica almot, abba nem bújnak el, de végülis mindegy.


Kell bele sok sok faág. A kaméleon mindig fölfele mászik.

A terrárium tetejére kívülről a rácsra rá kell rakni egy hüllős izzót, pl: Repty glo 5.0. ebböl a 15Wattos elég.

Azért ne rakd belülre, mert a kam belemászik a lámpába és megégeti a fejét.


Belülre mehet egy cserép növény, pl szobai futóka.

Egy hőmérő, hogy tudd bent hány fok van.


A lámpa alatt jó ha van 28-30 fok.

Ha nincs annyi, akkor egy másik akármilyen izzóval is lehet fűteni pluszban, vagy ami profibb, csak drágább, hogy veszel egy Exo terra fűtőlapot az mindig 30 fokos.

Éjjelre lehülhet 23-24 fokra is a terrárium, az nem baj, csak nappal legyen bent kellemes nyári meleg.

2011. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És fűtőlapból milyen kell?

Köszi egyébként:)

2011. okt. 3. 12:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és találtam olyan tálat amit távirányítóval lehet rezegtetni..így nem kell élő állattal etetni. Szerinted ez jó?
2011. okt. 3. 12:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem, 43 x 28cm:

[link]


De ezt nem tudtam alulra tenni, úgyhogy a terrárium jobboldalára ragasztottam belülre az üvegre függőlegesen.

Ott is jó, szóval mindegy hova tesszük.

2011. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tálat rezegtetni, szerintem az hülyeség.


Veszel 5-10 db élő kis tücsköt, zacskóba adják, kinyitod a zacskót, beszórd a tücsköket, aztán azok majd ott sétálgatnak, és ő elkapja amikor kedve van. Nem kell nézned a horrort.


Vagy veszel egy kis adag lisztkukacot, beszórod egy tálba, aztán otthagyod neki egy hétre, majd elcsipegeti.


Kis kaméleonnak csak pici tücsköt szabad venni, ami befér a szájába. Lehet kapni tücsköt 3 féle méretben. Nem szabad neki nagyot adni, mert megilyed tőle és elmenekül. Olyan fél éves korától már megeszi közepes méretűt is, és 1 évesen már a nagyot is meg tudja :)

2011. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad az etetés miatt, én egy vegetáriánus lányra bíztam az etetést mikor nyaraltunk. Neki is ment, beszórta a tücsköket, aztán nem nézett oda :D
2011. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Meg ha irtózol a tücsköktől, mint pl anyám, egy hét alatt meg lehet szokni, nem kell neked azt kézzel fogdosnod, de ez jó terápia ilyen fóbiák leküzdésére :D
2011. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Félni félek,és irtózok is,de érte még leküzdöm ezt is:)

Köszi a jótanácsot,legalább nem veszek olyan dolgokat amiknek nem veszem a hasznát:)

Ezt a többméretű tücsköt tudtam,szegénykét nem szeretném ijesztgetni:D

2011. okt. 3. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!