Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősre igaz, hogy...

Az ékszerteknősre igaz, hogy ha kis helye van akkor nem nő meg?

Figyelt kérdés
Csak hallottam és kíváncsi vagyok rá. Barátnőmnek van egy 10 literes akváriumba és azt mondta hogy nem fog venni nagyobbat, kis helyen úgyse nő meg. Ez igaz?
2011. okt. 4. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ha kis helye van lassabban nő de csak 18-20cm felett...és kínzás számára...

Sőt én már azt is hallottam hogy ha keveset adsz neki enni is lassabban nő....de ez is tévhit,ebben az esetben szinte biztos hogy elpusztul....

2011. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 4. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig venni fog majd neki széepn egy nagyobbat, mert meg se fog majd fordulni benne. Szerencsétlen állat!
2011. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz. A volt tanárnőmnek volt egy ékszerteknőse, kb. úgy nézett ki, mint a kutyáknál a bulldog. Alig volt nagyobb egy kölyök teknősnél, mert teljesen eltorzult, összenyomódott, mint egy angolkóros. Májon kívül sose kapott mást enni, sosem lett kitéve napozni, és egy kis lavórban volt. Teljesen sokkot kaptam látványtól. Aztán azt javasoltam neki, tegye egy sokkal nagyobb lavórba, tegye az udvarra félig napos, félig árnyékos helyre, és tegyen bele egy akkora követ, hogy ki tudjon mászni napozni. És etesse változatosabban. Erre hogy értelmezte? Kitette a kis kézmosóban, amiben addig volt, a kb. két bögrényi vízben az ablakba, és a szegény állat szó szerint megfőtt. És még én voltam a hibás. Mellesleg fizika-kémia szakos tanárnő, nem tudom, ezt hogy nem bírta felfogni...

Szóval igen, lehetséges, de szegény állat egy beteges, torz, angolkóros szörnyeteg lesz...

2011. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, mindenképpen szólok neki!
2011. okt. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!