Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Moast találtam egy gyíkot,...

Pityisz82 kérdése:

Moast találtam egy gyíkot, egy zöldségesben. Betettem egy terráriumba. Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

2011. nov. 4. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Vedd ki a boát a terráriumból, mert összeveszik a gyíkkal. :)


Viccet félre téve, mi van a gyíkon kívül a terráriumban?

kaja kelleni fog neki.

2011. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engedd szabadon.
2011. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem találtad hanem megzavartad a gyíkot..Neki a kertben a helye..Így tedd vissza a kertbe mert nem fog sokáig élni a terráriumban..Nem fogja bírni
2011. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, vidd vissza, oda, ahol találtad, ideje lenne elbújnia télire.
2011. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
vigyem be a zöldségesbe vissza?
2011. nov. 4. 21:00
 6/10 A kérdező kommentje:
lehet nem is magyarörszágon őshonos gyík.Amugy zöldséges boltban találtam.
2011. nov. 4. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Off

Érdekes, hogy a zöldséges hányan értették félre. :)


Valszeg nem hazai gyík és most már sanszos, hogy lesz e ideje elrakni magát télire.

A zöldséges üzletbe vissza vinni nem jó ötlet, elengedni pedig ha külföldi jószág, akkor pláne nem.

2011. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:) Igen,kétértelmüen fogalmaztam.Akkor szerinted etessem aztán majd lesz valami?Mert ha Spanyolbol jött ott nincs tél.
2011. nov. 4. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Lefotózhatod, aztán megnézzük mire hasonlít.

Nem ártana tudni milyen állat és hány fokban érzi jól magát. Gondolom ha a zöldségesben meleg volt, akkor azért ment be. Vagy csak enni, vagy mindkettőt.


Ha gyíkféle, akkor szereti az élő tücsköt, lisztkukacot, sáskát, hangyát, kisebb rovarokat.

Egy tál vizet is tegyél be neki.


Mivel hüllő, ezért biztos hogy kell neki napfény, vagy egy hüllős lámpa (olyan ami tud UV-B fényt sugározni).


De lehet hogy el kell engedni.

2011. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha Spanyolból jött, akkor fűtsél otthon 24-25 fokra, engedd szabadon a lakásban, ő majd felmászik az ablakra, a fény felé fog menni, csak nem szabad azt az ablakot kinyitnod. És ha az ablak alá teszel egy vödröt, abba szórsz bogarakat, lemegy és megeszi. Mellé raksz egy tál vizet.


Másképpen kéne venned egy nagy terráriumot+ lámpát, és nem is biztos, hogy bírja a bezártságot. Ha megdöglik, akkor minden csak fölösleges pénzkidobás volt.

2011. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!