Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Oda vagyok a békákért, és...

Oda vagyok a békákért, és annyira szeretnék egyet, csak nem tudom, hogy lehet e házban békát tartani? Ha igen, akkor hol lehet kapni? és van-e olyan fajta, amelyiket direkt a arra tenyésztettek ki hogy emberek tartsák el (Romániában lakok)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát..Szerintem erről lemondhatsz,mert a békatartás állatkínzás...Nekem is volt és elszökött,mert annyira szabadvágyó volt...Sajnálom!
2011. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat!A békákat azért sem érdemes tartani,mert: A bőrükön keresztül olyan váladékot juttatnak ki,ami mérgező és rossz ízű...Ezért is a ragadozók sem eszik meg őket...
2011. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
tudom, de mar van egy terrariumom, 4x5 meteres...(orokoltem :)) )
2011. nov. 14. 19:28
 14/18 anonim ***** válasza:
A kutya van hogy megeszi,de el is szárad mármint a kutyus.Nem kell fogdosni,meg nyalogatni,ahogy előttem írták.És mit ennének,hanem élő rovart?De vitamin kell,ezért előtte bele kell hempergetni a tücsköket,amitől fehérek lesznek.
2011. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tegyél bele Unkát, 3 nőstényt és 1 hímet.

Szaporítsd. Majd ott fognak brekegni.


Nagy páratartalom kell nekik (bespriccelni vizet)

és egy nagy tál víz. Kaja pedig tücsök és liszkukac.

2011. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
koszonom nagyon szepen a valaszokat :)
2011. nov. 19. 18:12
 17/18 anonim válasza:

A kecskebéka a legjámborabb. A varangy szerintem belepisilne a szemedbe. A zöld levelibéka is nagyon cuki, de az nagyon sokat ugrál, és ha nem feded le elszökik, ha meg lefeded nem kap levegőt.Kecskebéka jellemzői: különösen hosszú láb, szinte teljesen barna, a hasa viszont fehér. Amúgy ha elviszed állatorvoshoz meg tudja neked mutatni.

Ja és, hogy mit tudsz neki enni adni: Ha a lakásodba berepül valamilyen rovar(csak ne tudjon mérgesen csípni mer még gyomorrontást kap a béka!)ha óvatosan "elkábítod" a légycsapóval, úgy, hogy még fetrengjen, de már ne tudjon repülni és bedobod a béka vízébe, a béka észre fogja venni, hogy fetreng, és levadássza. Amit imád enni, és számára laktatóbb mint a "szárnyasok", az a csont- és lisztkukacok. Őket érdemes a kőre tenni amit az akváriumban elhelyesztél. Amúgy a lisztkukacot ajánlom, mer' is fetreng mint a csonti, hogy észrevegye a béka de az nem annyira, hogy belefetrengjen a vízbe(ott nem eszi meg a béka) és nem olyan gusztustalan. Egyszerre eggyet kell kitenni, a békát rátenni a kőre. Ha fetreng a lisztkukac észreveszi és bekapj. Ha nem kapja be az azt jelenti, hogy nem ismeri föl akkor egy kicsit éheztetni kell(egy-két nap) és újra megpróbálni. Akkor elvileg bele kell kóstoljon és akkormár később is meg fogja enni. Annyit adj neki amennyit akar nem tudja túlenni magát.

Pár jó tanács:

-Érdemes vizinövényt adni neki mer imád kiülni rá(nagyon olcsó)!

-Egy sima műanyag láda elég neki az IKEA-ban lehet kapni!

Egyébként azt írtad, hogy nekik. Ha nekik, akkor valószínűleg fiú-lány páros úgyhogy petéket fognak lerakni.A peték nem gusztustalanok, zöldes árnyalatúak, és egész pici golyócskának néznek ki. készülj fel rá, hogy több száz ebihal fog kikelni és a "többszáznak" legalább a fele el fog pusztulni, mert életképtelen.

2012. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Amúgy simán tóban lehet fogni.
2012. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!