Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit lehet tenni hogy ne...

Mit lehet tenni hogy ne pusztuljon el?

Figyelt kérdés
Van két sárgafülű ékszerteknősöm olyan tenyérnyi méretűek.Az egyik(nem tudni melyik)lenyelte a szűrőnek a végét (1-2centis műanyag darab).Szóval nem tudom mit csináljak velük,hogy ne legyen semmi bajuk.Meg van egy olyan problémám is ,hogy eltörték a fűtőberendezést(üveg)és abból is nyelhettek le vagy nem tom.Szóval :SEGÍTSÉG!!!!
2011. nov. 16. 19:32
 1/4 gaxal ***** válasza:
huha állatorvos :(
2011. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát te semmit sem tehetsz, de talán még az állatorvos sem. vidd őket állatorvoshoz és előtte ne adj nekik enni!
2011. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lenyelték, mert mindent kiköpnek, ami nem ízlik nekik. (Legalábbis az enyémek, de olyan szinten, hogy az egyik a teknősműzli piros szemeit visszaköpdösi :P).

Ha mégis lenyelték, akkor azt egy röntgen kimutatja. Nem tudom, mit lehet tenni ebben az esetben, ezt csak az állatorvos tudja majd megmondani.


A jövőre nézve szerintem inkább semmit ne tegyél az akváriumukba. A szűrő ilyen nagy állatoknál már amúgy sem sokat ér szerintem, a melegítőre meg nem feltétlenül van szükség. Egész kicsiknek kell még a melegebb víz, de idősebb állatoknak már a szobahőmérsékletű is teljesen megfelel. Arról nem is beszélve, hogy ha összetörik az üveg melegítő, akár meg is rázhatja őket az áram. (Én sem merem már betenni, ugyanezért.)

Ha mindenképp meleget akarsz nekik, akkor lámpát szerelj feléjük inkább.

2011. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mondom nem biztos hogy lenyelték csak azért az ember aggódik értük

lehet hogy csak le esett a végéről és ott van a kavics között de azért lehet meg kozkáztatjuk az állatorvost

2011. nov. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!