Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség kéne leopárd gekkó...

Gaxal kérdése:

Segítség kéne leopárd gekkó ügyben?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy kell neki lámpa, de ha a lámpa ég, felmelegiti túlságosan a terráriumot és attól meghal Az állat.?? akkor mit vegyek bele??? és hogy állítsam be?

eddig csak homok van benne meg ág meg buvóhej mit és hogy vegyek bele??


2011. nov. 16. 21:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia!!! Igen így van kell neki lámpa, csak le kéne írnod, hogy mekkora a terrárium és akkor meg tudnám mondani hogy kb hány wattos kell, nem feltétlenül kell hogy az égő teljes spektrumú legyen, de akkor jó ha vitaminporozod a kajájukat. A homok az tökéletes talajnak és az is nagyon jó hogy búvóhelyet raktál be neki mert imád benne aludni, esetleg még egy két nagyobb követ berakhatsz majd a lámpa alá mert akkor azon fognak majd napozni, és nem utolsó sorba a kő ahogy felmelegszik éjjel valamennyire tartja a meleget.
2011. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
80cmx50cm és a magassága meg ugy 30 cm
2011. nov. 17. 16:06
 3/13 A kérdező kommentje:
de a lámpa mennyi ideig égjen mert azt mondják h ha TÚL meleget csinál az az állatnak sem jó
2011. nov. 17. 16:07
 4/13 A kérdező kommentje:
és hogy állitsam be a fűtét vagy mivel
2011. nov. 17. 16:08
 5/13 A kérdező kommentje:
van 4 nagy sziklám bár nem elmlítettem ,de csak házilag barkácsolt itató az is jó neki?
2011. nov. 17. 16:10
 6/13 anonim válasza:
Egy ekkora terráriumba sztem simán lehetne egy 40 wattos égőt rakni a terrárium egyik felébe úgy hogy kb a lámpa alatt 30- 32 fok legyen és akkor a terrárium másik végébe pedig valamivel hűvösebb 22 - 28 fok köröl lesz ez nagyon vátozó és nagy mértékben fögg a szoba hőmérsékletétől is. De próbálj meg egy 25 wattost és egy 40 wattost biztos ami biztos mert lehet hogy elég a 25 - ös is az a lényeg ,hogy a napozó alatt 32 fok körül legyen. Napi 10 - 12 órát kén hogy égjen a lámpa mondjuk reggel 7- től este 7- ig de ez csak egy példa. Az itató meg akár mi lehet én virágcserép alátétet használok(műanyag)
2011. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ja és azt elfelejtettem mondani hogy az égőn kívül nem kell más fűtés mint pl. talajfűtés. És éjszakára a hőmérséklet nyugodtan leeshet 19 fokig is mivel sivatagi állatok és ezért elég szélsőséges körülmények között kell élniük.
2011. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor egy 25 ös lámpa elég és ugy jó h fél 7 től és 6,7re érek haza és ojyan fél nyolckor lekapcsolom ? dde akkor nem fog megsülni szegény?
2011. nov. 17. 17:52
 9/13 A kérdező kommentje:
nekem olyan itarója van h fele homok alatt és igy könnyen hozzáfér fél centi látszik csak ki és ugy az jó?
2011. nov. 17. 18:03
 10/13 A kérdező kommentje:
3DL viz elég 2 gekkónak egy napra?
2011. nov. 17. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!