Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet tisztán tartani...

Hogyan lehet tisztán tartani a teknősök vizét? Kimosom az akváriumot, tiszta vizet öntök bele, de másnapra sárgás és kellemetlen szagú a víz.

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam két királyteknőst.Még ismerkedek velük és a gondozásukkal,így bármilyen ötletet,tanácsot szívesen fogadok velük kapcsolatban.
2011. nov. 21. 18:23
 1/10 Wine válasza:
100%
Szűrő...választhatsz nagyobb hatásfokkal működő, biológiai szűrést végző külső szűrőt, illetve kisebb teljesítményű belső szűrőt, amihez szintén kapható aktívszenes szivacs. én a külső szűrőt javaslom, bár ez drágább, mégis kifizetődőbb megoldás szerintem. szűrő nélkül sajnos ez az állapot nem fog változni :S. neked is jobb lesz, és a teknőseidnek is ha beruházol egyre.
2011. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kj91 ***** válasza:
szerintem speciál hülyeség a szűrő bele , ha minden nap adsz nekik kaját akkor ne tedd mert felesleges és attól lesz ilyen a víz, általában a száraz kajától büdösödik és sárgul be,ilyenkor ne csak az akváriumot takarítsd ki hanem a teknősöket is mosd le alaposan de finoman (: és inkább fagyasztott halat adj nekik..vagy élőt (: sokkal jobb mint a száraz táp (:
2011. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

ha a teknősök nem túl félősek, nyugodtan kiteheted őket egy vizes lavórba, amíg esznek. a kaja meg az ürülék nem mocskolja a vizet. ha meg van rá keret, vehetsz még emellé is egy szűrőt, ártani nem fog, de hasznos baktériumok telepednek meg benne, amik tisztítják a vizet :)

2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Igen,még picik így minden nap kapnak enni,fagyasztott halat és szárazat.

Úgy látom a szűrő lesz a megoldás.Még kicsit félősek de már barátkoznak.

Még egy kérdés:Azt honnan tudom,hogy mennyi kaja elég nekik? Mert túletetni sem, de éheztetni sem akarom őket,de az egyik úgy tűnik bármikor képes lenne enni!

2011. nov. 22. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

a 3. válaszoló vagyok

annyit adj nekik, amit egyhuzamban megesznek, mondjuk 5-10 perc alatt. igazából keress rá valami oldalon vagy könyvben, az enyémek már akkora dögök, nem is emlékszem, mennyit ettek kicsiként :D

2011. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kj91 ***** válasza:
ahogy írta az előttem szóló is... annyit amennyit 5-10perc alatt megesznek. a Szűrő..... nekem spec az aligátortekinél nincs semmi .. etetem de csak annyit amennyit megeszik és absz nem mocskos a víz, na mind1 bármi kell szólj (: jelenleg 20 tekim van kb .. szal tudok segíteni sok mindenben (:
2011. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi,megpróbálom az etetést jól beosztani.

És köszi,ha lesz még valami kérdésem,írok neked!

2011. nov. 26. 16:57
 8/10 Kj91 ***** válasza:
newli91@freemail.huide írhatsz (:
2011. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wine válasza:
Kj91, ha az aligátorteknősödnél nincs szűrő, képzelem milyen "tiszta" lehet a víz :D...nekem egy három hónapos chelydra kb. három nap alatt bemocskolja a 60x40-es akvárium vizét, 250 l/h-s szűrő mellett...a szűrő nem hülyeség egyáltalán, ellenben a szakértelmedet megkérdőjelezem ilyen válaszok mellett.
2011. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erről olvasta,így most pár napja azt próbálom, hogy kiveszem őket egy külön tálba és ott esznek. A saját vizükből veszek ki,így a hőmérséklet ugyanaz,és mielőtt visszateszem őket,utántöltöm a vizet,így részleges vízcsere is van,és így szép tiszta a víz.Azt hiszem ez lesz a megoldás,míg nem lesz nagyobb akvárium és szűrő.
2011. nov. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!