Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Legelső állatomnak kaméleon...

Legelső állatomnak kaméleon túlzás lenne?

Figyelt kérdés

Nekem még nem volt háziállatom mert eddig nem érdekelt a dolog de most beszélgettünk haverommal , h neki egyszer volt kaméleonja és rámjött, h majd vehetnék én is egy kaméleont, vagy egy gekko-t! Nem szeretnék olyat ami 50 cm-nél nagyobb!

Mondjuk tudom, hogy nem olyan egyszerű tartani gondozni mint egy kutyát, ezért is kérdezem meg előtte! Jah és kb mennyi be kerül?(maga a hüllő, terrárium, kaja neki havi szinten, és a fény neki)???


2011. dec. 22. 13:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
aha! hát nekem azért is nem kéne olyan ami 50 cm től nagyobbra nő, mert azért....
2011. dec. 23. 07:19
 22/29 anonim ***** válasza:
Elsőnek semmiképpen sem ajánlom.Mondjuk vegyél egy gekkót.
2011. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasgasd mielőtt hüllőt tartasz.HASZNOS INFóK.

2011. dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

[link]

Ez kígyókról szól rengeteg hasznos infóval a tartásukkal kapcsolatban a Gabona siklótól a Boáig.NÉZEGESSD MEG HA KÍGYÓN IS GONDOLKODSZ.

2011. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek gyíkok de van egy gekkó is nézd meg.

2011. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
MÉG EGYET MONDOK KAMÉLEONT ELSŐNEK SEMMIKÉPPEN SEM ELŐBB SZEREZZ EGY KIS TAPASZTALATOT 2-3 ÉV ÉS VEHETSZ MAJD KAMÉLEONT IS NYUGODTAN HA MINDENKÉPP SZERETNÉL EGYET.
2011. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Egyébként létezik mini kaméleon is. Kis 4 centisek.

Az a neve, hogy rövidfarkú törpekaméleon és a Kisteki állatkereskedésben szokták néha árulni.

Olyanokat is tartottam régen kettőt, egy kis 50 literes akváriumba voltak vékony kis faágak, és abban úgy ott elvoltak, de nagyon unalmasak voltak, nem csináltak semmit sem. Kisebb fajta tücsökkel etettem őket. De anyira lusták voltak, hogy oda se mentek a tücsökhöz, megvárták míg a tücsök mászik oda hozzájuk közel, és akkor nyújtották ki a nyelvüket, és hamm.


A nagy sisakos kaméleonom sokkal jobb fej volt, azon sokat nevettünk, az legalább mozgott is, mászkált, persze csak mint egy lassítottfelvétel, de az mégis jobban tetszett és szebb is volt.


A törpekaméleonok barna színűek, és este mikor alszanak fehérek lesznek, persze néha foltosak, ha megilyeszted őket és olyankor kilapulnak és elkezdenek ringatózni, úgy csinálnak, mintha falevelek lennének :)



A nagyobb sisakos kaméleon, az szebb, mert zöld és néha változik kicsit a színe pl zöld alapon barna-sárga foltos tud lenni ha akar.

2011. dec. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Nekem is kaméleon volt az első hüllőm és nem bántam meg, macerás, de sok figyelmet kell áldozni rá és minden menni fog ;) 2éve vettem és 31.000FT volt felszereléssel és állattal együtt. Etetése nem húzós az enyém szopós egeret kap darabja kb 200FT és jó darabig el van vele. Ha nagyon kaméleont akarsz, talán a legkönnyebben gondozható a sisakos kaméleon. Remélem ez nálad nem egy olyan dolog h fúú most neki is volt és de nagyon jó, mert 1 állat nem játék, főleg ha még nem volt, és gyanítom h 1hónapig tartana a boldogság, aztán le se szarnád...
2011. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
a legutóbbi kommentelőnek!!: Ezért akarom tudni milyen kötségekkel jár, etetés, az állat, meg mennyi gond van vele stb.. És ez iztos nem lesz, h le se fogomszarni!!!!
2011. dec. 30. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!