Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakallas agama gondok montana...

Szakallas agama gondok montanaba sokat kaparja a terrarium uveget?

Figyelt kérdés

Talan a parzasi idoszak miatt?

Nemet nem tudom!

Van hogy egy hetig csinalja es utana pihi van hogy kevesebb, de mar nagyon elegem van belole mert mindig arra kelek hogy kaparja az uveget?

Nemet hogy lehet megalapitani?

Valami megoldas kene!!!!


(telorol irok ezert nincsenek ekezet)



2011. dec. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

mekkora helyen tartod, és mekkora maga az agáma?

a nemét legkönnyebben úgy állapítdatod meg, hogyha a kezedbe veszed és egy idő után elkezdi a kezét emelgetni(hím) vagy a fejét bólogatni(nőstény),vagy, de amugy ez nem biztos ezt csak vízi agámáknál tudom, hogy így van, de gondolom a szakállas agámáknál sincs nagy eltérés, ha a két hátsó lába között megnézed és alul kidudorodás van, és vaskosan kezdődik a farok rész akkor hím, ha nincs dudorodás, vékonyan kezdődik akkor nőstény, de ugye neked csak 1 van, szóval szerintem könnyebb ha vársz és nézed, hogy a fejét bólogatja-e vagy a kezét emelgeti.

2011. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi


48cm és ha minden igaz hím

terrárium mérete jó

még a sisakos kaméleoné volt

2011. dec. 26. 18:57
 3/7 A kérdező kommentje:
itt egy nyári kép róla: [link]
2011. dec. 26. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

A nőstények integetnek, a hímek bólogatnak! (és ez is csak akkor jellemző, ha van mellettük másik agáma is, de egyébként fordítva is csinálják, de csak ritkán)

Mi 2 szakit tartunk együtt, az egyik hím, a másik nőstény (+ a szaporulatuk, 10 kicsi szaki)

A mi nőstényünk is nagyon "dilis" mostanában, de van hogy a hímre is "rájön az ötperc".

Én arra gondolok, hogy mivel üvegből van a terrárium, látja magát benne, és úgy "gondolja" folytatódik még a terkó, és csak szimplán tovább szeretne menni arra.

A kép alapján hímre tippelek, de pontosan csak a faroktőnél lehet ezt megállapítani. Ha tennél fel egy közeli jó minőségű képet róla, akkor szívesen segítek megállapítani.

2011. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A terrárium pontos mérete mekkora? Már csak azért kérdezem, mert a kaméleonoknak úgy tudom magas terkó kell, de a szakiknak pont hogy nem. (Mi most fogunk OSB terráriumot építeni, és 150x60x60as lesz kettőjüknek.
2011. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is gondoltam már erre hogy látja magát a tükörbe,de akkor kicsinek mért nem csinálta?


Ma pl: kiengedtem rohangált egy kicsit de aztán oda ment a terráriumhoz "jelezve be akar menni,,

aztán kaparta az üveget egy kicsit és meg nyugodt!


képet holnap rakok fel,lemérem a terráriumot

2011. dec. 27. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért csinálhatják. A mieink is csinálják, és reggel tényleg nagyon idegesítő tud lenni.

Kíváncsi vagyok, ha kész lesz a fa terkó, akkor fogják-e folytatni.

2011. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!