Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak az ebihalakkal?...

Mit csináljak az ebihalakkal? (alul a szöveg)

Figyelt kérdés

Van egy kerti tavunk kb 3000Les, és mivel kb 1kmre lakunk a kis-dunától szntem onnan jött a béka a tavunkba. Lepetézett vagy mit csinált és most tele van ebihallal a tó. Hogyan szedhetném ki? Várjam meg míg megnőnek és utánba vagy mit érdemes velük csinálni?

Rengeted van m2-enként körülbelül 100 darab.

Köszi előre a tanácsokat.


2009. máj. 23. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Kishálóval kitudod őket szedni,ne várd meg amig kinőnek a lábaik és kiugrálnak sztem.Kis vödörbe,vizben elviszed őket a kisdunáig és ágyő:-)
2009. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam :)

De köszi.

2009. máj. 23. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt én is szeretném tudni,mert mi is hasonló problémával küzdünk.Van egy 2x3 méteres kerti tavunk,és abba békák raktak petéket,kb 2ezer db-ot. Most keltek ki nemrég ,és próbálom kihalászni őket,de szinte képtelenség,mert vizinövények is vannak benne,és elbújnak közéjük. Gondoltam már halakra,vagy kacsákra is,hátha megennék a kis ebihalakat..
2009. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy a kacsa nem eszi meg az ebihalat valoszinüleg,a kerti toba alkalmas halak közül,ami elég nagy lenne,hogy megegye,az növényevő. Ugyh szerintem nincs más megoldás mint elvinni őket
2009. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Betelepíthetsz" törpeharcsát is. Bármelyik horgásztóhoz elmész, és megkérsz egy horgászt, öt perc alatt kifog neked egyet, és boldogan odaadja (nem túl kedvelt hal), vödörben hazaviszed, és úgy megeszi az ebihalakat, hogy öröm lesz nézni. Csak vigyázni kell vele, mert ha elszaporodik, őt kell kiirtani :) Célszerű egy darabot hazavinni, azt később ki lehet fogni, és imádkozni, hogy ne legyen benne ikra.

Viszont a halikrát is imádja, szóval más halak mellé nem ajánlatos. (Ezért nem szeretik őket a horgásztavakban.)

2009. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

nekünk vízállás van a kertben és nekünk is nagyon sok van.. :00

még ilyen vízállás sem volt,sem "ebihaltenyészet" xD

nekünk az a szerencse hogy kezd kiszáradni...:)

2010. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ja,de lehet hogy megeszi a kacsa, mert nekünk vannak, és ott kolbászolnak a vízállás körül. /előző voltam :P/
2010. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!