Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek a ponimmal? (hosszú...

Mit tegyek a ponimmal? (hosszú a szöveg alatta)

Figyelt kérdés
Van egy (állitolag 4éves) herélt ponim.még karácsonyra kaptam.rengeteget szelidült tényleg nagyon sokat.16éves vagyok.ha ráülök a lábam lelog rola (deugy h a cipö orra épp) sztem nehéz vagyok neki shetlandi poni - izlandi poni keveréke sztem de nagyon gyönyörü.mikor ráülök nemakar menni egyhelybe lestoppol hiába rugom az oldalát vagy pálca.nemüthetem végig és nemis akarom:S tesom 5éves alatta meg de ugy h papám vezetöszárral megy elötte:S jah és hozzátenném h 6éve lovagolok.mit tegyke h tudjak rajta lovagolni ? (kantár,szörén)
2011. júl. 14. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
bizony,lehet már nehéz vagy neki...nem lehetne,hogy a póni megmaradjon a testvérednek,mert méretben neki ideális egy jó darabig még,te pedig egy nagyobbat kapj?Ami ugye elbír,és a lábad sem ér le?Mert ahogy írod nincs értelme agyonrugdalni és ostorozni feleslegesen.
2011. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nemis szeretnék mégegy lovat.meg igazábol csak hétvégén látom a ponit is mivel papám gondozza és apu csak akkor tud hozzá kivinni :( de a lényeg az lenne , hogy nemis arra megy amerre irányitom.meg ilyen dolgok..és h hogyan szoktassam hozzá a lovagláshoz?
2011. júl. 14. 14:54
 3/18 anonim ***** válasza:
kicsi is már neked, meg még nem is tudsz te lovagolni, ha segítségek helyett rúgod
2011. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nane mond:) 6éve lovagolok-.-" eddig 2x ültem rá :)
2011. júl. 14. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha négy éves, akkor lehet, hogy még igencsak tanítgatni kellene, ami azt jelenti, hogy egy héten legalább négyszer vagy mondjuk háromszor kimész hozzá, és megtanítod neki az alapvető dolgokat. Különben be volt már lovagolva, amikor megvettétek? Vagy csak úgy felültek rá egyszer-kétszer... És futószárazni szoktátok? Ott rendesen megy?
2011. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vagy csak úgy felültek rá egyszer-kétszer... (<- itt lemaradt egy kérdőjel, elnézést. :D)
2011. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
múlt héten vettem futószárat.szoval én eddig 1x futószáraztam.elöször nemtudta miért van vagy h mit kell csinálnia.de késöbb rájött h körbe-körbe kell menni.hát sztem nemnagyon foglalkoztak vele régi gazdái.nagyon elhanyagolt volt mikor hozzám került.meglehet h már lovagolták régebben..gözömsincs.
2011. júl. 14. 15:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a ló nem megy a lovas által adott segítségekre, akkor nem volt még rendesen belovagolva. Azt tudom javasolni, hogy ha értesz hozzá, foglalkozz vele ilyen szempontból is, ha pedig nem, akkor érdemes lenne egy szakember segítségét kérni. Azt meg nem hiszem, hogy a súlyod miatt nem megy. Láttam már pici pónit, akit egy viszonylag termetes férfi lovagolt be, és bár nem igazán értettem vele egyet, de a ló az ment rendesen. Különben 70 ezer Ft körül lovagolnak be egy lovat, azt hiszem. De biztos nem vagyok benne, lehet, hogy most butaságot mondtam. Inkább nézz utána.
2011. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nézd, azt már te is belátod, hogy nagy vagy neki. inkább kérd meg egy kisebb ismerősöd vagy tesód, hogy üljön fel rá, és úgy futószárazd, dolgozzatok karámban.
2011. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg aztán, próbáld a derekaddal irányítani a lovat, mint a westernben. Lehet, hogy azt jobban megérti. Ezen kívül mondd is neki közben, hogy mit csináljon, a hang az egyik legfinomabb jelzés, a lovak hallása pedig kitűnő. (Márha van mit kapcsolni egy-egy szóhoz. =D Ha futószáron megtanulja a szavak "jelentését", akkor majd lesz.)
2011. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!