Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ma kaptam egy teknőst, mivel...

Ma kaptam egy teknőst, mivel rendezem be az akváriumát?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ici pici teknőst , mivel rendezzem be az akváriumát? Dísznövény, kavicsok , kilépő?

Ha bármi ötletetek van szívesen várom ötleteiket.


2009. máj. 30. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Elöszőr is :

Fütő és szűrű ez a két legfontosabb dolog.

Utána kell egy hőmérő is.

A berendezést meg már elmondtad szórsz a akvárium aljára kiskavicsokat rá teszel nagy kavicsot (a kiskavics van kifejezetten oylan célra,hogy keszord) tegyél bele egy nagy kagylót oda majd eltud búni tegyél neki dísznövényt (szerintem ne élőt) és bizti majd átfogja rendezni aaz egészet meg a kimászóka is nagyon fontos hogy tudjon napozni meg ilyenek milyen tekid van?Ékszerteknő?Vagy mocsári teki,mert ha mocsári akkor hatalmsa lesz és akkor neki nem kell fütő egyépként nem vagyok valami toppon teknősök terén szóval én ennyit tudok tanácsolni azt hogy megfogadod-e hátt.. jó TeKiZéSt

2009. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! Nekem is vannak teknőseim! Nemtudom neked mekkora az akváriumod nekem elég nagy van...alacsony csak széles. Nekem kavicsok vannak az alján amit lehet kapni kisállatkereskedésben..vagy szedhetsz az udvaron is de akkor az ki kell főzni!!!! Kell egy nagy kő is amire ki tudnak mászni "napozni" mert kell egy kis asztali lámpa is. Akkor kell egy vízmelegítő is mert elég érzékenyek és télen nagyon tudnak fázni. Dísznővények annyira nem fontosak de ha elég nagy az akváriumod akkor esztétikus.

A víz ne legyen túl magas csak akkora, hogy jól tudjon benne úszkálni, de az etetés miatt (én fagyasztott halakkal, természetesen kiolvasztva etetem őket, de a tied még gondolom kicsi neki még jó a kisállatkereskedésben kapható száraz kaja is) szval az etetés miatt gyakran kell cserélni a fizüket.

Hát most ennyi jutott eszembe! Vigyázz rá!:)

2009. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha akváriumot írsz, akkor gondolom ékszerteknősről van szó. Akvaterráriumot kell berendezni, azaz kell lennie szárazföldnek is. Különféle kimászókat lehet kapni, válassz a lehetőségeidnek megfelelőt. Érdemes olyat venni, vagy úgy kialakítani, hogy el tudjon bújni alá a vízben. Kezdetben egy vasfa is megteszi.

A sütkérező terület fölé szükséges egy izzó, ami hőt ad és UV-t is. (Az üveg szűri az UV-t.)

Növényből átokhínárt, mert ez olcsó és úgyis enni fogja. (Főleg idősebb korában eszik növényeket, de így legalább fel van kínálva neki.)

1-2 mm-es szemcsenagyságú vagy finomabb aljzat praktkus, mert nem marad alatta bomlástermék. (Kapható olyan aljzat, amit én semmilyen akváriumba nem tennék...)

Szűrőre mindenképpen szükség van, lehetőleg olyat vegyél, ami kis vízszint mellett is üzemképes.

Mint minden lakásban élő hüllőnek, a teknősnek is szüksége van vitaminra.

Hőmérőből ne üveget vegyél, mert a teknős előbb vagy utóbb leveri. Kapható vízszintes elrendezésű, direkt teknősmedencéhez.

Fűtő általában csak a mostanihoz hasonló időjárásnál kell (nincs fűtés a lakásban, de hideg van). Fűtőből is létezik "teknősbiztos".

Ajánlott teknősökhöz való vízkezelőt használni. (Nem vagyok a vízkezelők híve, de a teknősöknél használok és bevált.)

Élő és minőségi száraz (nem szárított!) kaját kapjon.

Fagyasztott hal, szúnyoglárva, tubi, daphnia, lisztkukac. (Utóbbit csak ritkán.)

Heti 30%-os vízcsere.

2009. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat , hasznosak voltak !

Nemtudom pontosan mert csak úgy hozták , ha nem kell akkor kidobták volna!

Mindent megveszek neki amit irtatok! Még írok csak most megyek .

2009. máj. 31. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!