Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb. mennyire kerülne megvenni-...

Kb. mennyire kerülne megvenni-berendezni egy nagyjából 30x30x50-es trópusi terráriumot?

Figyelt kérdés
Nulláról, hátteres terra, fűtés, világítás, berendezés, meg minden, ami kell. Békának lenne, ami ugyan nem hüllő, de azt hiszem, ide járnak a terrás szakik, nem az egyéb kategóriába :)
2012. febr. 13. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis hátterezett terráriumot láttam már 5ezerért régen. Most már biztos több. A békának milyen lámpa kell azt nem tudom. Én madagaszkári nappaligekkót tartok, az is trópus. Neki Repty glo 5.0. hüllős izzót kellett vennem 5 ezerért. És talán ebből egy 15 Wattos már be is fűti kellőképpen azt a kis terráriumot. Ha mégsem, akkor sima égővel is lehet fűteni. Ráteszed az égőt a tetejére a rácsra és fűt.


Az exo terra fűtőlap nem olcsó: [link]

Nekem van egy ilyenem, de másfél év után bedöglött. Most nem fűt, azért örülök, mert már gari nincs rá. Úgyhogy a kályhát kicsit bekapcsoltam a gekkóm terráriuma mögött, de így mindennap oda kell néznem hogy hány fokon áll.


Békám nincs.

2012. febr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azóta utánakérdeztem a terrának, 9-10 körül lenne most hátterezve. Ezt a repty glo-t meglesem, ha fűt is valamennyit, az nagyon jó, köszi :)
2012. febr. 14. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja elég jól fűt, nekem azt mondták tegyem kerámia foglalatba, de végülis bakelit foglalatba tettem, mert az volt itthon, és jó azzal is. A lámpa búrája tetején hagytam néhány lukat, kicsit szellőzzön, hogy hosszabb élettartamú legyen. Olyan 12-től 22-ig világít, nem tudom pontosan mióta, hát olyan 1-2 éve.
2012. febr. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Elég sokat gugliztam, de ilyen információkat például nem igazán találtam, békás fórumot is csak döglöttet, nem igazán tudtam hol kérdezni, de örülök, hogy idetévedt legalább egyvalaki, aki fel tudott világosítani :D
2012. febr. 16. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!