Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha szeretnék egy kaméleont...

Ha szeretnék egy kaméleont szerintetek teljes felszereléssel mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Már elég rég szeretnék egyet és arra lennék kíváncsi, hogy a felszerelés (terrárium stb) mennyibe kerülne?


És még annyit, hogy nehéz gondoskodni róla? Más kisállatokkal hogy van meg? (pl. macska)


2012. febr. 13. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Egy bébi kaméleon kb 10ezer Ft. Fél évig lehet tartani egy 50 literes akváriumban is, mert akkor még pici.


Aztán megnő (havonta nő egy centit) és 2 év alatt megnő bazi nagyra, akkor olyan havi 5ezret megkajál tücskökből, lisztkukacból és sáskákból. A nagy kaméleonnak már nagy terrárium kell, legalább egy 70x35x70-as, - ez 20-30ezer Ft? nem tudom.


Vagy csinálsz neki egy 1,5 méter magas szekrényt tolóajtós üveggel, nyitott tetővel (macska miatt inkább rácsos). Abban jobban érezné magát. És rengeteg faágat beleállítani.


Ha kiengeded a lakásba a macska megöli szerintem.


Felülre egy Repty glo 5.0 izzó tenni, ez olyan 5ezer Ft.

Mellé még egy melegítő lámpát hogy ne fázzon, akármilyen izzóból ami nem energiatakarékos, az jobban fűt. De úgy, hogy az állat ne érje el, mert belemászik a lámpába és leég a feje.


Kb olyan hőmérsékleten érzi magát, mint ami neked kéne ha meztelen lennél. Szóval olyan 28 fok illik legyen a lámpa alatt, mert különben fázik és gubbaszt.


Alá lehet tenni fenyőkérget, az olcsó, pár száz Ft egy nagy zsákkal.


Nem nehéz gondoskodni róla, zacskóbol beöntöd a tücsköt, és ő elkapja. Annyit egyen amennyit akar, túlzabálni nem nagyon fogja magát, de hetente egyszer el kell menni élő tücsköt venni. Bár én 3 naponta is járkáltam a boltba. Ő csak azt eszi meg ami mozog. A döglöttet nem. A döglött tücsköt ki kell lapátolni a WC-be, mert az büdös.


A tücskök meg éjjel ciripelnek. A sáskák nem.


Kell egy vitamin port is venni, abból heti egyszer rászórsz a tücskök fejére, úgy már lesz neki elég vitamin és fel tud nőni szépen.


Vizet kell spriccelni az üvegfalra napi 1x, onnan nyalogatja le a vizet. Bár én tettem be kis tálat, ezüst fém tálat, és annak az oldalára spricceltem, azon jól látszottak a vízpöttyök és megtanult végül a tálból inni.


Amikor kiengedtem, akkor mindig a fény felé ment, pl volt hogy a függönykarnis tetején találtam meg, felmászott a függönyön. Aztán volt hogy a másik szobába egy ruhakupac tetején ült középen a lámpa alatt. Az ilyen helyeket szereti, ahol van sok fény.


Ha nem kezes, ha fél tőled és fúj rád, akkor meg fogni kell egy faágat, elé rakni, arra átmászik és úgy lehet vinni. Elég erős erősen kapaszkodik. A fán is alszik.

Ritkán megy le, a földön bénán tud közlekedni. És szeret magasról lenézni.

2012. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előbb a sisakos kaméleonról beszéltem. Ez zöld színű.



Esetleg javasolhatom neked még a rövidfarkú törpekaméleont. Nem tudom ennyi az ára, a Kisteki állatkereskedésben árulják. Az olyan szempontból jobb, hogy csak 4-5 centis lesz felnőtt korában és amikor még kicsi akkor csak 2 centiske. Ő barna színű. Egy kevés szín váltásra képes, de nem sokra, tud lenni sárga pöttyös ha megilyed, vagy fehér amikor alszik. Ebből lehet akár 4db-ot is tenni egy kicsi 50 literes akváriumba (nyitott tetejű, vagy rácsos, vagy kis terrárium is jó, mindegy. Kell fölé is egy Repti glo 5.0 izzó, kell neki is vitamin por, az olyan 2500 Ft egy jobb fajta amiben nem csak kalcium van, haném többféle vitemin. Ők csak a kicsi napos tücsköt tudják megenni, amik aprók, pl 1 centis tücsköket, a nagyobbat nem nagyon. Legyet is esznek. Hát ők sokkal kevesebbet mozognak mint az előző nagy kaméleon. Vékony kis faágakon kapaszkodnak egész nap. Viszont cukik. Ugyanúgy spriccelni kell üvegre vizet, vagy tálba, akár rájuk is lehet ha nem akarnak inni, bár utálják ha lespricceled őket. És ők jobban bírják a hűvöset, mint a fenti nagy kaméleon. Nem annyira fázósak.

2012. febr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell nekik belerakni növényt is, pl a Szobai futóka egy jó igénytelen fajta, könnyű tartani, csak néha locsolni kell.
2012. febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
annyival egészíteném ki, hogy a kaméleonnak MINDIG!!!!! vitaminporozni kell az eleségét, és hogy ne vegyél 10 ezerért bébi kaméleont.. nevetségesen drága ár, 3500 Ft-tól már olyat kapsz, hogy megnyalod mind a 10 ujjadat. Tenyésztővel vegyél fel kapcsolatot, mert olcsóbban megkapod int kereskedésben és valószínűleg kicsi lesz.
2012. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, én boltban vettem 7500-ért a sisakost, azóta gondolom felment az ára. Annak ellenére, hogy nem kapott minden kajálásnál vitamint, rengeteget evett és szép nagy volt, nem volt semmi baja, sokat mászkált is.


Van egy nappaligekkóm, ő annyiból jobb, hogy nem csak 4 évig él, mint a kaméleonok, hanem 14 évig is. A gekkóval volt egyszer egy olyan problémám, hogy nem akart elég gyorsan levedleni. Utána naponta többször spricceltem be vizet neki és 3 tálba tettem be vizet, mert a gekkónak nagy páratartalom kell, és soha nem volt annyi a terráriumban, mint ami kellett volna. De már helyrejött, szép zöld, falon tapad. Most meg az exo terra fűtőlapja xart be és nem vettem újat, csak a kályhát tekertem fel mögötte, hogy ne fázzon, de így mindig figyelnem kell hogy hány fok van bent nála, mert néha változik a hőmérséklet, főleg mert a fűtésünk is szar, kéne egy szerelőt hívni :)

2012. febr. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hable: ne exo terra-s cuccokat vegyél, van a repti zoo,az ő termékeik a legjobbak szerintem, és már sok embertől hallottam ugyanezt a véleményt:)
2012. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aha. És ez? Nem ismerem, csak kérdem.

[link]

2012. febr. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nézz fel a kameleonsziget.hu-ra ott találsz csomagokat is , különböző kategóriákban.

Ja, és nem túl drága :-)

2020. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!