Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó tartók! Mit szóltok hozzá?

Kígyó tartók! Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Mit szóltok ehhez a fajta kígyó tartáshoz ? meg fellel a Normálnak ? úgy értem nem állat kínzás ? mert sok ilyen videot nézegetem és elégé sokan igy tartják a kis kedvenceiket ! jó ez nekik ?
2012. febr. 28. 15:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2012. febr. 28. 15:38
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Megnéztem a videót, szörnyű!! Kis műanyag vackokban... na, ezt az embert tenném pár évre kis műanyag dobozokba, aztán megkérdezném, hogy boldog-e???
2012. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Sok mindenkiben megjelenik ez a kérdés, mikor elkezd mélyebben utána járni a kígyóknak. (Jelen esetben király piton)

Általában akik már így tartják a kígyókat, abszolút fanatikusnak mondhatóak, és nem "dísznek" tartják őket, hanem tenyésztik. (a tenyésztés nem egyenlő a szaporítással)

Ha valaki vesz otthonra hobbi állatnak 1-2-10 kígyót (siklót), valószínűleg nem így fogja tartani, hiszen a szoba ékének szeretné, tehát olyan terráriumot választ amiben látja az állatkát.

Nekik úgy tűnhet hogy az ilyen "bedobozolás" kínzás az állatnak, holott talán jobb is így nekik!


Én nem vagyok egyik ellen sem, hiszen 2 pitonunk van itthon üveg terráriumban, megfelelő körülmények között.

(Tehát nappal meleg, éjszaka hűvös, víz, mászóágak, tőzeg...stb. és minél kisebb stressz mentesség!)


Ha belegondolunk, akkor ezekben a dobozokban megvan mindenük, és jóval kisebb a stressz hatás mint egy üveg terkóban.


Sokan csinálják így, hiszen nincs igazából ellene szóló érv. (Talán a helyhiány lehetne egy támadható pont, de mivel köztudott, hogy "amíg eszik nincs nagy baj", és feltételezem, ha tenyésztik őket, akkor ezzel nincs probléma, akkor ez sem jó ellenérv.)


Azt hiszem ez kielégítő válasz/vélemény részemről. :)


Üdv!

2012. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))))
2012. febr. 28. 16:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ő láttam ilyen videót, de ott egy kertesház volt, és a kígyót kirakták a fűbe mászkálni. Aztán fél óra elkezdte visszahúzni a kígyót, a nem akart visszamenni, de visszatették. Gondolom néha ki kell rakni napoztatni, szerintem ezek úgy működnek. Tehát biztos, hogy nem örök bezártság, se fény, se semmi. Azt egy állat se bírná.
2012. febr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

3. Annyival egészíteném ki, hogy ha ez a tenyésztés, a hobbi állattartásban kialakuló szaporulat a szaporítás, akkor én 1000.000× többre értékelem a szaporítást, mint a "tenyésztés"-nek becézett gyártást.


Ez, a magyar törvények értelmében, és józan ésszel mérve is vitán felül áll, hogy állatkínzás, anyagi haszon reményében. Pont olyan, mint a kísérleti állattartás. Arra is rá lehet fogni, hogy tulajdonképpen meg van mindenük, mert nem halnak bele a tartási körülményekbe...épphogy.

2012. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem "helyhez" kötött a szaporítás és a tenyésztés közötti különbség.

Szaporításnak azt hívom, mikor valaki ész nélkül csak arra megy, hogy minél több egyedet hozzon létre, és abból pénz haszna legyen.

A tenyésztők megfigyelik az állatokat, viselkedésre, betegségekre, hajlomokra, és megpróbálja a lehető legjobbakat tovább vinni. Tehát felelősségteljesebbek. :)

2012. febr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"csak arra megy, hogy minél több egyedet hozzon létre, és abból pénz haszna legyen. "


Érdekes, én így definiálom a tenyésztőket. (Főként a kutyatenyésztőket. Tisztelet a végtelen kis számú kivételnek.)

2012. febr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy az egyik rossz, a másik jó.
2012. febr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
okés köszönöm ! megy a zöld :)))
2012. márc. 4. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!