Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mindenképpen túl kicsi ez a...

Mindenképpen túl kicsi ez a terrárium egy szakállas agámának?

Figyelt kérdés
szóval láttam neten eladón egy teljesen berendezett terráriumot+agámát (9 hónapos), még épp határeset árért. Viszont a terkó 80x40-es, ami tudom, hogy kicsi, mert 120*60-as kéne. De ott a kéne, de ha ez van, akkor mi van? Vagy ez annyira kicsi, hogy pár hónap múlva már rosszul érezné magát meg beteg lenne, meg ilyesmi? Lehet ezért akarja eladni a gazdája? Kerüljem vagy azért deal lehet? A B megoldás, hogy csinálok egy terkót, de az is csak 95x55-ös lenne, de az hónapok kérdése mire mindent megveszek hozzá és megépítem meg telerakom a dolgokkal. Gondolom mégis ezt ajánljátok, de azért az A megoldásról is érdekel a véleményetek.
2012. márc. 1. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Láttam már kis akváriumban nagy szakállas agámát. Lehet, hogy nyitott szemmel aludt, mert nem csinált semmit, csak mereven nézett, hiába integettem neki :) De én azt gondolom ha kiveszed néha sétálgatni, akkor nem gond neki a kisebb hely.
2012. márc. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát az nem hiszem, hogy helyfüggő volt, bár nem tudom mit csinál egy ilyen állat, úgyértem 150 cm-en is megy kettőt azt ott a vége.

persze, terv szerint, ha utánajártam, hogy mennyit és hogyan lehet kint a szobában, akkor kiengedem akár minden nap, de nem tudom mennyi ideig bírja a 35 helyett 25 fokot meg UV lámpa hiányát, meg mennyire piszkit a szőnyegre, de utána lesz járva...

2012. márc. 2. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A hatályos irányelvek szerint a terrárium mérete: hosszúság 2,5* állat hossza, mélység 1,5* áh. magasság 1*áh ha földön élő állat. Mivel a felnőtt agáma kb 45 centi, ebből számítható a dolog. Kicsi lesz, amit venni akarsz, kicsi lesz, amit építeni akarsz, mint ilyen pénzkidobás, mert most lehet, hogy jó, de vehetsz megint újat 1-2 év múlva.
2012. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akváriumot néztem, hátha az olcsóbb. pl egy 120x40x50cm-es, 240 literes, 21ezer. Hát nem olcsó ez sem.

[link]

2012. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod biztosítani az alapvető dolgokat, akkor NE vedd meg!!!

KÖTELEZŐ neki az UV-B,és a legalább 30 fok! A terkó mérete pedig maximum 1 éves koráig kihúzza. Nem lesz kedved állandóan kivenni őt.

30 fok alatt lelassul az élettevékenységük. Nem szaladgálnak, nem esznek, nem ürítenek. Gondolj bele milyen következményei vannak. (Arról még nem is beszélve, hogy UV-b nélkül nem épül a csontjába a calcium... csont sorvadás, farok töredezés... és ez csak a kezdet...)


Írj nyugodtan privit, nagyon szívesen segítek bármiben!

2012. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó: valamit félreértettél, UVB meg melegítőlámpa van a terkóba
2012. márc. 3. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Általánosságban írtam. Sajnos nem veszik komolyan a dolgot sokan, elnézésed kérem.
2012. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nézd meg a magyarsziklát, ők elég olcsón csinálnak terkókat..
2012. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!