Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől pusztulhatott el a 2....

Mitől pusztulhatott el a 2. gőtém is?

Figyelt kérdés
Volt 4 gőtém, és először meghalt egy már kb olyan 2-3 éves... Ilyen fehér cucc vette körül... Rá kb. 3 hétre, most meghalt a 2. is... :( Mitől lehet? Rendesen etetem őket meg minden... :S
2012. márc. 20. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy valami fertőzés
2012. márc. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
Mekkora helyen voltak, volt-e szűrésük, milyen gyakran cseréltél vizet? Mivel etetted őket? A fehér cucc penész volt, vagy esetleg a bőrét nem tudta rendesen levedleni? A kétéltűek nagyon érzékenyek a vízminőségre és a bőrfertőzésekre.
2012. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szélesség: 35,5 cm

magasság: 19 cm

mélység: 15.5 cm

Szűrő alatt a levegőztetőre gondolsz? Nem volt, de ki tudnak mászni a kövekre. Kb. 1 havonta takarítottam őket az ugye teljes vízcsere. Mindig élő tubifexet adtam nekik de sosem volt vele baj. Azt láttam, hogy vedlik, de abba belehal, ha nem tud levedleni? Eddig ezzel sem volt semmi baj. A vízbe fehérnek látszott, mikor meghalt, mikor kivettem sárgás lett... :|

2012. márc. 21. 17:07
 4/9 Virry ***** válasza:
Ez egy fertőzés, a gőtepestis. Javaslom, nagyon tisztítsd ki az akváriumot, mert ez a vízzel is terjedhet. Nem feltétlenül a Te hibád, lehet hogy már az állatkereskedésben elkapta. Egy egyed megfertőződik és a többiek elkapják. A lappangási ideje lehet egy hónap is. Ha gőtét veszel, vagy hozol a többiek közé mindig tedd először negyed órára pl. metilénkékbe. Ezt mindenhol lehet kapni.
2012. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jaj. :( azóta már kitakarítottam őket, ciffel kimosta az akváriumot és a kavicsokat is... ez elég? vagy vegyek valami cseppeket a vízbe?
2012. máj. 5. 11:23
 6/9 A kérdező kommentje:
most néztem meg a metilénkéket.. azt belecsöpögtethetem a vízbe?
2012. máj. 5. 11:24
 7/9 Virry ***** válasza:
10 Cseppet kell bele. Ezt akkor is használhatod ha benne vannak mivel ez tisztít és megelőzi a betegségeket. És igen, elég ennyire kitakarítanod. Remélem segítettem. :)
2012. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
A metilénkék nem megelőzi a fertőzéseket, hanem kiirtja azt a baktériumflórát, ami tisztán tartaná a vizet. Az egészséges akvárium egy élő rendszer, általános fertőtlenítéssel csak megbetegíteni lehet az állatokat. Inkább egy szűrőberendezést kéne venned, ami forgatja a vizet, mert így lehet a bomlástermékek szintjét alacsonyan tartani. Ha havonta cserélted a vizet, az azt jelenti, hogy egy hónapig gyűlik az ürülék és a vizelet a vízben, ettől prímán mérgezést kapnak a gőték. Ha nem is feltétlenül látszik rajtuk, akkor is legyengíti a szervezetüket és így fogékonyabbak a betegségekre. Hetente kéne vizet cserélni, de nem az összeset, csak úgy egy harmadot.
2012. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. ^^
2012. máj. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!