Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet-e legálisan kaméleont...

Lehet-e legálisan kaméleont tartani, ha igen, akkor pontosan milyen fajtákat, illetve hol és kb. mennyiért lehetne beszerezni? Az etetésük mivel történik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy ne lehetne.


Tartottam sisakos kaméleont,

először régebben meg rövidfarkú törpekaméleonokat.


A sisakosnak nagy terrárrium kell, vagy egy vitrines szekrény, mert ő 25 centis nagy.


A törpekaméleonoknak elég egy kis 45 literes akvárium kis vékony faágakkal. Nem tudnak kimászni. Ezek csak 4 centis kis állatok, de társas lények, 1 hímet és 2-3 nőstényt érdemes együtt tartani.


De egyéb fajták is elérhetőek.


A Kisteki állatkereskedés foglalkozik hüllőkkel, keress rá neten.


De tenyésztőktől is lehet venni, vagy állatkereskedésekben is lehet találkozni velük. Mindenhol változó az ár. A sisakos 7-14 ezer közt is lehet.


Mindegyik kaméleon tücsköt eszik. Kis kaméleon kis tücsköt, nagy kaméleon meg nagy tücsköt, ami befér a szájába. Ezen kívül eszik még sáskát is aminek szintén jó a tápértéke, viaszmoly lárvát, lisztkukacot, legyet.

Ilyeneket lehet venni állatkereskedésben. Plázákban nem annyira, de kisebb boltokban szoktak tartani élő kaját hüllőknek. Ő csak élve eszi meg a tücsköt és a többit, a döglöttet ki kell dobni.


A muslincát nem eszi meg. Egyszer tenyésztettem neki, de csak muslincainvázió lett a lakásban, és a kaméleon meg csak bámult és nem akarta megenni. Aztán 1 hétig azzal foglalkoztam hogyan tűntessem el a muslincákat a lakásból, mivel rovarítót nem fújhattam a terráriumba :)

2012. márc. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sisakos kaméloenom volt. A tücsök a kedvence egyértelműen, de a lisztkukacot is megette, vagy akár itthon honos állatokkal is kísérletezett. Ha a terráriumba berepült egy légy, az nemigen úszta meg :-). Állítólag eszik szopósegeret is, de az enyémnek nem keltette fel az érdeklődését. Hasonlóképp a banánnak és a salátának se nézett feléje. Viszont a dísznek (illetve, hogy tudjon rajta mászni) betett fikusz leveleit rendszeresen lelegelte. Emlékszel abban az évben volt itthon cserebogárinvázió és úgy ette a cserebogarakat, hogy öröm volt nézni. A verőköltő bodobács (ilyen piros-fekete bogár, minden parkban, kertben találsz) is ízlett neki.

Nagy terrárium kell neki, ami nem is terrárium, hanem ketrec, azt jobban szereti. Legyen magas, mert imád mászni és ehhez a hobbijához tegyél be sok ágat, növényt. A talajnak a homok kiváló. Egy tálca vizes kavics mehet befelé nyugodtan, párologtatni, abból inni is fog. A mostani árakat nem tudom, mert az enyém sok évet élt, azóta pedig nem vettem újat.

Eladóként mondjuk minden kisállatkereskedésben láttam már.

2012. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!