Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknős harap?!

A teknős harap?!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tud, ha akar, méghozzá nagyot.

De az enyémek pl. már kiskoruk óta nagyon kezesek, nem jellemző rájuk, hogy megharapnának. Négy teknősöm van, abból kettő 16 éve, kettő meg 11 éve. Ez idő alatt összesen egyszer harapott meg az egyik teknős, még évekkel ezelőtt. (Most leszámítva azt, amikor egészen picikék voltak, és még tanítani kellett nekik, hogy ne próbáljanak harapni. De olyankor olyan kis gyengék még, hogy az ember nem is érez semmit.)

Szóval le lehet szoktatni őket róla. :)

2012. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
értem:) és köszi a választ!:)
2012. ápr. 12. 15:10
 3/17 anonim válasza:
Nekem is volt két teknősöm..egyszer harapott meg mikor adtam neki a kaját, nagyon kis mohók voltak és ahogy tartottam a kezemben a szárított halat véletlen megkapta a kezem de nem fájt annyira csak picit piros lett
2012. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

értem! :) köszi ! :)

enyém még pici szóval nem harap:)

2012. ápr. 14. 08:57
 5/17 anonim válasza:
Elég nagyot. Az enyém egyszer kicsit meghámozta a mutató ujjam, és egyszer lógott a hüvelyk ujjamon. Azóta nem nagyon piszkálok a feje közelében:D
2012. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
jézusom .____. szerencsére az enyémnek nem fér be a szájába az ujjam MÉG :O
2012. ápr. 15. 15:00
 7/17 Petrussh válasza:
Engem egyszer megharapott. De még kicsi volt ezért nem annyira fájt.
2012. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kb. mennyi idős volt? :)
2012. ápr. 16. 16:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hagyd, hogy harapjon, akkor sem, ha még kicsi, és még nem fáj!

Mert akkor megszokja, hogy haraphat, és később komoly sérülést tud majd okozni.

Kicsit megütöd a fejét, ha megharapott, azonnal utána (nyilván nem úgy, hogy baja legyen, még mielőtt valaki nekem esne, hanem nevelési célzattal). Ebből tudni fogja, hogy nem szabad.

Ha amúgy sokat van kézben, és ilyen módon a harapást nem engeded, akkor hamar leszokik róla, és nem lesz ilyen gondod.

Ettől függetlenül később is érdemes figyelni a szeszélyeit és esetleges idegességét, mert az az egy harapás, ami nekem előfordult, szintén egy nagyon rossz napján történt a tekinek. Nem azt mondom, hogy félj tőle :), csak figyelj oda, mert fáj a harapásuk.


A másik, amivel viszont nem fogsz tudni mit csinálni, mert nem tehetnek róla, az a karmolás. Most még el sem tudod valószínűleg képzelni, hogy egy 30 cm-s állat karmai mennyire erősek! Karmol és szúr. Ezt nem direkt teszi, hanem mert szegény ilyen, és kész. Nagyon kell figyelni, főleg, ha szeretnek rád mászni. (Nekem másznak az ölembe, hátamra, fejemre... Még ruhán keresztül is kellemetlen tud lenni.)

2012. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
régen volt teknősünk, őt nem 'piszkáltam' és nem is harapott meg egyszer sem. de az új teknősöm annyira pici és édes hogy nem bírom ki hogy ne fogjam meg. de még pici a karma is és a szájába sem fér bele az ujjam :)
2012. ápr. 16. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!