Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terrárium világítás?

Terrárium világítás?

Figyelt kérdés

Szóval most rendeztem be a 15x15 cm-es terráriumom.Valami cyriocosmus félét fogok bele venni.Viszont a lakásban általában 19-20 fok van,szóval kellene vennem valami világítást,de a terrárium méretéből adódóan nem túl nagy a választék.A lényeg,hogy semmi szakboltban nem akarok vásárolni,mert ott 3000-től kezdődnek a lámpák.Én a terrárium tetejét fedő alumínium rács tetejére gondoltam rátenni egy virágcserepet,benne valami ilyesmivel:

[link]

De hány Wattos legyen?Egyáltalán milyet válasszak?



2012. ápr. 25. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

A ledes égők kevésbé fűtenek és az energiatakarékosak szintén, tehát neked jobb lenne sima égőt venned, mert annak a fűtőértéke is nagyobb. Igazából ki kéne kísérletezni, hogy mekkora az az égő, ami nem fűti túl a mini terráriumot.


Szerintem E-14-es (kis foglalatba való) 15Wattos gyertya izzó lenne jó, vagy ugyanilyen típusú csak gömb izzó.

Ha ez nem fűt eléggé, akkor még lehet kapni blőle 25Wattosat is. Ezek a legolcsóbbak, max 200 Ft.


Vagy ha kisebb kell, akkor sólámpába való égő, mert abból van 5Wattos.


Vagy még esetleg varrógép izzó - de asszem ezt megint csak 15Wattosba árulják.


Szerintem nem kell neki túl erős fény, mert olyan kis helyen nem tud hova menekülni a fény elöl, ha nem akar napozni. Az is kérdés, hogy ő mennyire szeret napozni.

2012. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!