Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ezt miért csinálják? Hogy...

Ezt miért csinálják? Hogy létezhet ennyire degenerált állat?

Figyelt kérdés
Van két pézsmateknősöm. Ma reggel tojt az egyik egy nagyon szép és nagy tojást. Ott hagytuk az akváriumban(van egy kis homokozó) hogy melegítse a lámpa. Erre jövök haza és látom hogy a tojás a víz alján van darabokban. Képesek voltak megzabálni a saját tojásukat! Annyira hülye hogy még a legalapvetőbb ösztöneik sincsenek?
2012. máj. 3. 17:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tökre felhúztam magam, mert állítólag ritka hogy fogságban tojnak és ezen kiakadtam.
2012. máj. 3. 17:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Te csinálsz valamit rosszul.
2012. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos éhezteted őket.
2012. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem!

Minden nap kapnak teknős pálcikákat, mondjuk 15-25 db-ot és heti 1szer, 2szer át vannak téve lavorba, és kapnak egy rakás halat.

2012. máj. 3. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezért szokták keltetőbe tenni. Gondolom olyan ösztön vezérelte, hogy többen nem férnének el azon a helyen. Ennyi.


Te vagy hülye, hogy nem ismered a hüllők ösztöneit! Már bocsánat.


Mi szakállas agámát tenyésztünk. Ha letojt a nőstény, kivesszük, mert amit ő selejtnek gondolna megenné. Természetes szelekcióról hallottál már?

Mi rögtön kivesszük a tojásokat és keltetőbe tesszük.


(Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás. ;) )

2012. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha legközelebb tojik mindenképpen áttesszük, de szerintem ez akkor se normális
2012. máj. 3. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fészekhagyó és fészekrakó állatok! A fészekrakó állat pl a csirke, aki nem csak lerakja a tojásait, hanem ki is kelteti, a hüllők java része csak fészekhagyó - a krokodil aki védi is őket, de a teknős az csak letojja és elássa általában - valószinüleg kálcium hiánya van a tekinek , vagy pedig azért ette meg mert kevés a férőhely...
2012. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az akváriumban nem tudja elrejteni a tojást a többi teknős elöl (ahogy a természetben tenné, hogy elássa) és talán azért zabálja meg inkább.


Gondolom én, de én nem tartok teknőst, nekem nem kell tudom hogyan szaporodik.

2012. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
először is, a tojás a büdös életben nem kell ki, amíg nem biztosítod a tojás kikeléséhez szükséges feltételeket... az egy dolog, hogy lett tojás, a másik, hogy kb két év kell mire megtanulod, kitapasztalod, hogy a keltetőben hány fok, mekkora pára legyen, és ezt hogy érheted el... ne a teknőseidet szidd, ha te nem értesz hozzá...
2012. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kapnak kálciumot külön, az akvárium pedig nem kicsi.(kb 40 literes)

van külön egy homokozó benne amibe bele tudja tudja tojni a tojást és el is tudja ásni

2012. máj. 5. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!