Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mocsári teknős?

Mocsári teknős?

Figyelt kérdés
Találtunk az udvaron egy mocsári teknőst a gyerekek nagyon örülnek neki nem szeretnénk ha elmenne! Tudom hogy védett de nem bántjuk etetnénk meg minden! Milyen helyet kell csinálni neki hogy megmaradjon? Mármint hogy csináljak neki mocsarat?? :D Mit tegyek a vízbe?

2012. máj. 5. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmit.Hagyjátok hogy elmenjen.Ne szóljatok bele az életébe.Inkább vegyetek egy kis ékszerteknőst.Annak elég egy 50 literes akvárium vagy egy kis tó és jó játék a gyerekeknek.lehet simogatni,játszani vele, és nem védett,mint a mocsári teknős.
2012. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egész biztos hogy nem vörösfülü éxerteki? hanem sárgaöttyös

mocsari , elöször a legjobb lenne ha elengednétek egy jó nagy tóba , de ha nagyon nem akarjatok elengedni es egy szabad állatot akrata ellenére fogvatartani akartok akkor lényegében semmi ben sem különbözik az éxerteki tartásátol

2012. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gondolom utolsó te is teknős tartó vagy.Nekem ez a kedvenc könyvem: [link]

Sokat tanultam belőle.Neked nagyon hasznos olvasmány lehetne.

2012. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha tényleg mocsári, akkor vidd ki a Naplás-tóra, ott van több mocsári teknős.

[link]

Itt van róla videó, meg beszélnek a mocsári teknősről is pár szót.

[link]

Gyerekeket is kiviheted, nem rég csináltak oda egy tanösvényt, kirándulóhelyet. Ez a tó, Budapesten a 16-odik kerületben van.

2012. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:
Ha egy teknős véletlenül odatévedt hozzátok, akkor valószínűleg több is él a környéketeken. Engedjétek az útjára, egyelőre úgysem tudjátok biztosítani az igényeit. Ha építetek egy kerti tavat, akkor oda tudjátok szoktatni őket a kertetekbe. Így mindenki jól járna, a teknősöknek lenne élőhelye, ti meg nézegethetnétek őket. Minél nagyobb a tó, annál vonzóbb lesz a teknősök számára. Ha maguktól odaköltöznek és ti nem akarjátok befogni őket, akkor teljesen törvényes a dolog és környezetvédelmi szempontból még jót is tesztek.
2012. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én telóról irok te gyökér azért hianyzik pár betű !!! (gondolom rájottetek hogy konek szól ez ) utálom ezt a tetvet amelyik nekem mindig elküldi az ő kis hasznos tanácsait eközben meg off olgat . Oiros pacsit :)
2012. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*piros pacsi
2012. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Óóóó..Igen képzeld..én is onnan írok.Érdekes,nekem még sosem volt olyan,hogy az ékszerteknős helyett éxerteknőst írjon ki.Általában a helyes írásmódra javítja ki ha hibázom,vagy írok egy szót amit nem ismer azt átalakítja,de tudod feltalálták a telefonon is a törlés gombot.Elég gáz hogy az "sz" helyet "x"-et írsz..-.- Nyilván körülbelül 12 éves lehetsz..Mondjuk és még akkor sem voltam ilyen primitív.
2012. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Elnézést az offért, de most komolyan nem tökmindegy nektek hogy ki hogy ír? Gépelni sokkal gyorsabb, könnyebb, ha nem figyelünk a nyelvtani szabályokra. A lényeg az hogy megértsük amit ír! Megértettük? Megértettük. Innentől kezdve miért zavar téged, hogy hogy ír? Majd a hivatalos nyomtatványba ír helyesen, meg nyelvtan órán a tollbamondásba!
2012. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 AlanLoyd ***** válasza:
Én is a Naplás tavat és környékét ajánlom, illetve a Móricz Zs. krt-nél levő feneketlen tavat teknős elengedésének célhelyéül. Az egyik egy tájvédelmi terület, a másik meg egy szimpla tó, tele teknősökkel. Ott van mindenféle teknős, ékszer sárga-vörös fülű, mocsári, király. Sokan ott szokták elengedni a tekiket, ha már nagyon megnőttek vagy ha csak egyszerűen megunták. A belvárosban élők nagyrésze inkább a feneketlen tavat szokta választani, mert ott nem bűntetnek érte, ellentétben a Városligetben, ahol se elhozni, se oda vinni nem lehet.
2012. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!