Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy kígyót az udvaron...

Találtam egy kígyót az udvaron de nem tudom miféle ha valaki tud segíteni megköszönném facebook libor julianna ott a kép?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 08:03
1 2
 11/16 anonimalkoholista ***** válasza:

Kedves előttem lévő hozzászóló!


Nekem van gabonasiklóm otthon, és ha az egeret döglötten teszem elé akkor is megeszi, nem csak akkor ha ő kapja el élve.

2012. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Ha a pupillája kerek, sikló, de ha inkább hosszúkás, vipera.

Ha az utóbbival van dolgod (nem nagy valószínűséggel),vigyázz vele, mert harap!

De biztos az ártalmatlan sikló!

2012. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

-Az egy sikló

-Annyit azokhoz hogy nem eszik dögöt, hogy a testmeleg dögöt még megeszi

2012. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha szürke és hosszú akkor valószínű hogy acélkígyó !
2012. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

(Az előző vook )

De az ártalmatlan nálunk tele van vele az udvar :)

2012. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

magyarországi mérges kígyók:


A keresztes vipera (Vipera berus) két alfaja elsősorban a Zemplénben, Szatmár-Beregben, Zala, Somogy és Veszprém megyében fordul elő. Kisebb állatokkal táplálkoznak, melyeket mérgük segítségével ölnek meg. Marásuk emberre általában nem halálos, mivel a méregfogukon keresztül a sebbe ürülő méreg mennyisége nem éri el a halálos dózist.


A rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis) A Duna-Tisza-közén és a Hanságban él. Mérge az európai viperafajok között a leggyengébb, így emberre nemigen veszélyes. A magyarországi kígyómarások döntő többsége, 90-95 százaléka nem viperáktól, hanem terráriumban tartott, nálunk nem őshonos fajoktól származik.

Kihalás fenyegeti kb. 1200 élhet hazánkban ebből kb. 700 Kiskunságon és a Hanság egyes részein (Rákosi Vipera Védelmi Központ területén).


A hazai viperák ritkán támadnak emberre, az elmúlt 8 évben mindössze két esetben történt halálos kimenetelű marás. Mindkét viperafajunk védett: a keresztes vipera eszmei értéke ötvenezer, a rákosi viperáé egymillió forint!

Ellenszerrel fel vannak szerelve a haza kórházak!

2012. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!