Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának mitől lehet másfél...

Kutyának mitől lehet másfél hónapja láza? (Ha esetleg van itt állatorvos, akkor az ő válaszát külön megköszönném. )

Figyelt kérdés
Lázon kívül a nyaki nyirokcsomók is duzzadtak, valamint mintha sétáltatás után emelkedne a testhőmérséklete, (érzetre) míg alvás után viszont alacsonyabbnak tűnik. Az állatorvos teszttel kizárta a kullancsos megbetegedéseket, (miután vagy 5 antibiotikumot felírt neki egymás után) pl.: limeskor stb. Az állatorvos most vérvételre visszahívta... (A láza 39-40°C körül van állandóan.)
2011. okt. 25. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Hm. Állatorvost kellene váltanod szerintem. Ha ilyen nagy a baj, akkor érdemes másodvéleményt kérni...


Én (ha Budapesti vagy) ajánlanám az Szent István Egyetem Állatorvosi karát. (Álattorvos Tudományi Egyetem). A keleti pályaudvarnál van nem messze.

2011. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, sajna vidéki vagyok, de a másodvélemény kérése megoldható, jómagam is fontolgatom már egy ideje, hogy kérek.
2011. okt. 26. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamit nem érthettél, vagy az orvossal van baj, mert a kullancsot antibiotikum nem gyógyít. Valami más miatt adta, talán gyulladásra gyanakodhatott. A lázat feltétlen csillapítani kell, mert komoly károsodást okozhat.Ja,a lime-kórt hónapokig kell kezelni,és igazából, csak labor vizsgálattal állapítható meg! / Nézz másik orvos után, míg nem késő!/
2011. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az állapot halálos a legtöbb kutyának, örülök, hogy a tiéd még tartja magát!


Lyme-ot kizárólag minimálisan 2 darab teszttel lehet kimutatni, de még így is van hibalehetőség. Nehezen kimutatható. Tehát ettől még lehet ugyanez.


Az a kb. 5 féle antibiotikum úgy jött össze, hogy egy hétig próbálkoztatok mindegyikkel, és nem volt javulás, azért felírt másikat?


Pontosan milyen teszteket végzett?


Egyébként kullancsnál a Lyme-ot csak antibiotikummal lehet kezelni, babesiosist Imizol + antibiotikum kúrával. Imizolt kapott a kutyád? Bár a babesiosis ennyi idő alatt már elvitte volna a kutyát.


Szerintem pedig SOK másik orvossal kellene megbeszélned, nem muszáj személyesen, de telefonon, távoliakkal is, ha találsz tehetségeseket, viszont személyesen is keress fel legalább egy másik orvost a kutyáddal, sürgősen!


Nekem sincs fogalmam róla, mitől lehet ez... Autoimmunnál nem a láz a legnagyobb probléma, tünet, már ha van...

Vírus, baci vagy prion lesz, de nem tudom, honnan jöhet. Száj/torokproblémái nincsenek, azokat megnézetted? Fekély sehol?

Milyen betegségekre lett tesztelve a kutyád?

2011. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először valami gyomorrontásra adott neki injekciós antibiotikumot, aztán pár nappal később valami kullancsok által terjesztettre adott, (ami roncsolta a szöveteit is, jól láthatóan, de azt monda az orvos is [2 kis csomó lett tőle az oldalán]) aztán szájon át adható antibiotikum jött 1 hétig, ami szintén nem segített, majd végül még egy szájon át szedhető, szintén eredménytelenül. Ezek után rendelt egy tesztet, amivel elvileg a 4 leggyakoribb kullancs által terjesztett betegségre tesztelte, ami negatív lett. (Vérvételes teszt.) Ezek után megint vett vért, és elküldte laborba, amit azóta is várunk... Elvileg kenetet is nézet, amiben valamilyen fehérvérsejt nagyon kevés, míg egy másik túl sok. (A nevük hirtelen nem ugrik be.) Valószínűleg leukémiás...
2011. okt. 31. 22:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A szájon át adott antibiotikumok egyébként a Tetracyklin Wolff és Zinnat 250 nevet viselik.
2011. okt. 31. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a labor eredménye? Hogy van a kutyád?????
2011. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nekem nagyon találgatásnak tűnik, sorra veszi a legvalószínűbb lehetőségeket, de szerintem gőze nincs arról, hogy mi baja a kutyának :/ Ez a "nyomjuk tele antibiotikummal, akkor is, ha sz*rt se ér" hozzáállás elég gáz. Az antibiotikum nem tesz jót a kutyának, meg egyáltalán semmilyen élőlénynek. Eleve kullancsos teszteket akkor kellett volna végezni, amikor gyanús lett, hogy talán kullancs miatt van. Labort is sokkal régebben kellett volna kérni, nem hatástalan gyógyszerekkel még jobban megtömni szegény kutyát.

Persze nem vagyok állatorvos, de azért annyi rutinom már van, hogy minimum gyanús legyen a doki.

2011. nov. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!