Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy kezeljem a tekim begyulla...

Hogy kezeljem a tekim begyulladt szemét?

Figyelt kérdés
Kerti tavi teknősről van szó, eddig sosem volt vele gond, de most látom hogy olyan homályos az egyik szeme. Elmúlhat magától is, vagy a kamillatea jò rá?
2012. jún. 27. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vidd el. Lehet,hogy gyulladt a szeme,d elehet,hogy vitaminhiánya van és hogyha nem kap injekciót el fog pusztulni hamar.Magától kétlem,hogy el fog múlni.
2012. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is be volt gyulladva a tekim szeme.Naponta meleg kamillateában fürdettem őket,úszkáltak benne,kb egy órát.D3-Vitaimin hiány is lehet,mi is elvittük a dokihoz,adott antibiotikumot,de azt mondta,hogy inkább a kamillateától gyógyult meg.Egyébként a begyulladás az,mikor duzzadt a szeme,összehúzódik,szinte már nem lát semmit.Mindenképpen vidd el orvoshoz,mert ez más probléma is lehet. :)))
2012. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja,és egyébként meg nem hiszem,hogy el fog pusztulni,mivel tóban tartott,ezért az immunrendszere sokkal jobb,mint egy bent tartott teknősé.Nem biztos,hogy olyan nagy a baj,de azért vidd el a tekiket!!! :)))
2012. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem először megpróbálom a kamilla teát aztán a doki :) és másnak volt már ilyen hályog szerű a tekije szemén? Nem tudjátok mitől lehet?
2012. jún. 27. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Sérülésre utaló jel is lehet a hályog a szemen. A kamillatea pedig sokszor szárítja a kötőhártyát, próbáld ki,de ha nem javul meg kell mutatnod.
2012. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!