Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik a legkisebb és legkönny...

Tfiú kérdése:

Melyik a legkisebb és legkönnyebben tartható hüllő?

Figyelt kérdés
Én a gekkóra gondoltam egyébkét.Ha az,melyik fajtája?
2012. júl. 5. 15:00
 1/8 anonim válasza:
szerintem az ékszerteknős mert annak nem kell sűrün kaját adni csak hetente 1-2 .
2012. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Japán tűzhasú gőte is jó.
2012. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár ő ugye kétéltű.
2012. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tropicolotes nattereri - törpe gekkó
2012. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként van sokféle törpegekkó, csak nekem a tropicolotes fajok tetszenek, szerintem azok szépek és nagyon kicsik, nálam ilyen 5 centisek vannak.
2012. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kösz szép a válaszokat
2012. júl. 6. 09:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet mégsem olyan könnyű tropicolotest tartani. Az egyik nem akart enni és kimúlt. A többi még él. Talán lehet hogy nem mindegyik eszi meg a fekete tücsköt. Gekkóknál úgy tűnik hogy a nőstények a barna tücsköt jobban preferálják. Az utóbbi időben pedig csak feketét tudtam venni, ma sikerült barnát is.


Meg van egy olyan hátránya a mini gekkóknak, hogy elég hamar megnőnek a tücskök, és néha nehéz beszerezni hangya méretűt amit megesznek. Frissen született tücsköt kell venni, aznapit vagy tegnapit és nem mindig van a boltban. 1-2 hét alatt pedig már akkorára nőnek a tücskök, hogy a gekkó nem tudja megenni. Azzal próbálkozok, hogy hűtőbe raktam egy adag tücsköt, hogy lassabban nőjenek


Az apró lisztkukacot is megeszik ugyan ha csipesszel kiválogatjuk nekik a nagyon piciket, de a lisztkukacnak nem olyan jó a tápértéke, nagyrészt csak zsír.


Lehet hogy a rövidfarkú törpekaméleont könnyebb tartani, mert az még az 1 centis tücsköt is meg tudja enni, feketét, barnát is és nem válogat. Könnyebb neki beszerezni a kaját.

2012. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amúgy az ékszerteknős nem a legkisebb mert egy idő után nagyra is megtudnak nőni
2012. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!