Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy ékszerteknő...

Mennyibe kerül egy ékszerteknős? Hogyan kell tartani? (étel, elhelyezés stbbb. )

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Veszel 1 teráriumót teszel bele vizet meg valami nagyobb lemosott követ,hogy kitudjon mászni lehet valami lámpát is rakni de nekem nem volt...
2009. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

/megint én/

Amikor én vetem kb. 1éve akkor 3-4-5 ezer forint volt /db (helytől fügöen változik) Lehel téri piacon van álat bolt ott nagyon olcsó!

2009. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ékszerteknőst 2700-ért láttam.

De ez a költségeknek csak egy kis része.

Szükséged lesz egy akvaterráriumra... vagy kettőre. Ha nem akarsz most azonnal egy nagy terráriumot, akkor kezdetnek megteszi egy 50 literes is. (4500)

Kell egy szűrő, ezeknek 3300 körül indul az ára. UV-s izzó, ami talán kb. 2300.

Lámpabúra 4600 alatt van, de vehetsz barkács boltban bármilyet, az exo-terra búra azt tudja, hogy lekapcsolás után egy óráig kékesen világít.

A kimászók 1500 forint körül indulnak.

Vitamin (por vagy folyadék formában), mint minden hüllőnek. 2-3000 körül vannak, de nagyon sokáig elegendők.

Helyet kell biztosítani neki az úszáshoz.

Már csak találnod kell a közelben egy boltot, ahol fagyasztott halat, élő szúnyoglárvát és tubifexet tudsz neki venni.

A vége 21.000 felett van, de ha nyáron tudsz neki huzatmentes napozást (nem üvegen keresztül) biztosítani, akkor búra+izzó beruházás várhat őszig. Akkor egy hőmérő és fűtő is aktuális lehet.

2009. júl. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
30%
Attól függ hogy Kifejlett Ékszerteknőst szeretnél vagy Még kicsit!!!
2009. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem van 2 ékszerteknősöm, sajnos az árát nem tudom, mert ajándékba kaptam nagyon gyorsan nőnek igy minnél nagyom akváriumot veszel annál job. Nem olyan akvárium kell mint a halaknak olyan magasnak kell lenni, hogy éppen ne érjen le a lába hogy tudjon úszni de ha elfárad meg tudjon pihenni. Nem kell bele vizszűrő, nekem sincsen, de leheth megéri mert 2-3 nap mulva teleszarják a vizet xD. Mindenképpen kell nekik lámpa nem kell,hogy "UV-s akármicsodás lámpa" legyen, akármilyen lámpa megteszi nekem iróasztali lámpa van odairányitva és teljesen megfelel nekik. Fontos nekik kimászó amin napozhatnak azt lehet venni, nem túl drágán de kell lenni elég térnek h úszkálhassanak. Hvonta 1x-2x kell nekik adni friss salátát, FŰSZEREZETLEN SOVÁNY CSIRKE húst (keveset) vagy eg kis HALAT más húst nem szabad. És persze a hagyományos száritott teknőskaja. És azt is élvezed ha van kertetek hogy oda kicsit kirakod,had szaladgáljanak de persze figyelni kell rájuk ne h eltünjenek, és mielött visszateszed őket a vizbe ölitsd le vizzel őket. a Viznek szopahőmérsékletnél kicsivel melegebbnek kell lennie, amig babák kell venni vizmitőt (addig fontos, miután megerősödtek már nem muszly)
2009. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
87%

2000-3000 Ft között vannak az ékszerteknős árak. Nagy terrárium kell egyből, mer gyorsan nőnek, és nagyra. Mindenképpen kell egy víztisztító, egy vízmelegítő, és egy kő, amire ki tud mászni. A víz magassága akkora legyen, hogy a páncélja teteje kilátszódjon. Növényt nem érdemes betenni, mert előbb-utóbb lerágja. Az étrendjük elég változó, sok mindent megesznek, ugyanakkor van köztük válogatós is. Az enyém például csak fagyasztott kis tengeri halakat evett. Tedd lehetőleg napos helyre a terráriumot, ha nem, minden képen szerezz be egy neont fölé. Naponta 1x kell neki enni adni, de ne túl sokat, mert elhíznak, és egyre többet kell neki enni adni, valamint rengeteget fognak kakálni. A vizét gyakran kell tisztítani(én minden második nap tisztítottam, mert össze kakálták a vizet.) A terrárium alját érdemes homokkal, vagy kavicsokkal beborítani. Lehetőleg nagyon kicsi kavicsok legyenek, mert nincs foga, így a követ is lenyeli, hogy valamivel felaprítsa a táplálékát.

Nagyjából ennyi az alap követelmény. ;)

2009. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Te jó ég, ez a 21000,-nem semmi.

Nekem is van egy 6 éves sárgafűlű ékszerteknősöm.

A teknőst vettem anno 3000 körül. Akvárium szerencsére volt itthon, ez lehet még kicsit húzósabb. De ha üvegesnél csináltatsz egyet, sokkal olcsóbban kijössz. Ez mellett barkácsolsz neki valami világítást, felkapod az útszélén lévő legszimpatikusabb nagyobbacska kavicsot, és veszel neki 2 havonta 1000ft-ért valami kaját. Az enyém makk egészséges mindenféle vitamin nélkül is, volt már hogy vettem neki, de akkor is csak 1-2száz forintért.

Szerintem ez kicsit olcsóbb mint 21000ft._:)

2010. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Helló! Nekem 15 éves teknőseim vannak. Alapból ketten voltak, de a szomszédét is befogadtam, így 3-ra nőtt a létszám. Etetés: kiskorukban két naponta (felnőtt korban heti egy kajálás kimaradhat) kell etetni, kis rákot kell akkor adni, mert a nagyokkal nem bírkóznak még meg. Később jöhet nagyobb rák is, pitypang amíg sárga, alma, banán, saláta, sótlan sovány nyershús, csonti, guppi(ezt még tenyészteni sem bonyolult). Kis korban könnyen megfáznak (víz legyen 28-30fok később részletezem), ezért célszerű vitamint is adni nekik. Nekem bevált a kis fekete bogyós FIX teknőskaja. Csemegének a marha Szív-mix első osztályú, ez kis szárított kockákra van vágva.

A teknős szereti a meleget. Kis korban 28-30 fok vízhőmérséklet kell neki, és ha ki is veszed őket sétálni, ne legyen nagy különbség a külső és a víz hőmérséklete közt, mert könnyen megfáznak. Nagyobbak már jobban bírják. A víz mélysége: ahogy az előző hozzászólók is írták, tudjon benne úszni. Nagyon ajánlom mindenkinek a vízszűrő használatát, és a fűtőtestből -ugyan drágább- a hőmérséklet szabályzós beszerzését. Nekem Aqua El szűrőm van, akár havonta is ráérek takarítani így. Fűtést már nem használok, mert már nekem akkorák, hogy rendszeresen összetörték a vékony üveg fűtőtestet és kifejlett korban már elég nekik a 20-25 fokos víz is, hüllőként úgy is max belassulnak és nem csörögnek ha rájuk jön a vadász ösztön. Hogy legyen mit vadászgatni, néha hozok nekik a közeli tóból 8 centi körüli halakat, imádták a dolgot. Fénynek mezei 40wattos, tükrös izzót használok, mert olcsóbb mint az infra lámpa és melegíti is a követ amennyire muszály. Célszerű néha sétáltatni, nehogy úgy járjon mint a befogadott teknősöm, hogy gyenge ahhoz, hogy szárazföldön saját teknőjét felemelje. Mondjuk őt legalább mindig tudom hol van, ellentétben másik kettővel, ők ugyanis szaladnak szó szerint. Sétakor házi feladat elzárni a szekrények hátulját, ugyanis ha olyan kedvük van simán bemásznak alá... Betegség nálam ritkán fordult elő, sérülések voltak inkább. Ezekre Neomagnol tabletta vízbe, betadine a sebre (gyógyszertár).

Szeretnek napozni nem csak lámpa alatt is. Kerti tónak elég egy gödör, bele párszázforintos ajánlatként műszaki boltból fekete fólia, sóderból nagy kavics és stabil kerítés ráccsal fedve felülről is, mert a kutya az ember barátja és nem a teknősé. Macskák szintén kajának látják csórókat, ezért a kell fedő rács. Téli álmot enyémek sosem aludtak, mert nem mertem belefogni a teleltetésbe annak nyűgössége miatt. Remélem hasznát veszed annak, amit írtam és sokáig megmarad a kis páncélos barátod. 20-25 évet legalább! :)

2011. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jaj, és vízkőre én nem ajánlom a vízkőoldót, meg bármilyen vegyszert. Ha már késsel nem jön le, akkor egy kifacsart citrom héjával dörzsöld, az azért tuti természetesebb, mint egy flakon vízkőoldó.
2011. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ezek kellenek:

-2000ft,- teki

-2000ft,- fűtés

-2000,- akvaterrárium (20liter)(100ft/l)

-olvasólámpa(ha van nem kell új)2-3 ezer ft

-2000,- szűrő

-1000-2000,- kimászó

-nem tudom már mennyi,de nem kötelező UV

-500-1000,- kaja

tehát 10 000-15 000 ft-ból meglehet úszni

2014. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!