Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit eszik az erdei gyík?

Lulu15 kérdése:

Mit eszik az erdei gyík?

Figyelt kérdés
Találtam egy kicsike erdei gyíkot ,de nem tudom, hogy mit eszik. Kerestem a google-n is de nem ír roluk semmit. Meg tudnátok írni légyszives hogy az erdei gyík mivel táplálkozik.
2012. júl. 23. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Férgek, rovarok, giliszták. De ne fogd be, Magyarországon minden ilyesmi védett.
2012. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az "erdei gyík" helyett egy fajnévvel kellet volna google-n próbálkozni.

Egyébként a Magyarországon élő gyíkok főleg rovarokkal és gilisztákkal táplálkoznak, de nagyjából mindent megesznek, amit el tudnak kapni és le tudnak nyelni.

Fogságban ne tartsd meg a talált gyíkot, mert 1) törvény tiltja (és ha kiderül akár komoly következményei is lehetnek); 2) a szabadban befogott gyíkok nehezen viselik a fogságot, nem esznek, minden mozgás miatt menekülnek, állandóan megsérülnek a terráriumban, a folytonos stressz miatt gyakran megbetegszenek, így gyorsan elpusztulnak.

2012. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!