Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyó/sikló volt ez?...

Milyen kígyó/sikló volt ez? Többi lent!

Figyelt kérdés
Mikor az erdőben sétáltam megláttam egy kb 2m hosszu,sárga,elég vastag kígyót.A szeme piros volt a hátán ilyen kocka szerűségek voltak.A farka vége se volt eggyenletes ilyen vastag volt azis.Milyen kígyó lehetett?
2012. júl. 25. 14:41
1 2
 11/13 Armagedon válasza:
lehet valami elmutálódott kigyó mert ilyet még én sem láttam
2012. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Fecoo84 válasza:

A leírás alapján albínó tigrispitonra tippelnék.

Állatkereskedésekben gyakran látni ezt a fajt, mert viszonylag könnyen tartható-szaporítható, az albínó változata is igencsak elterjedt.

Ha tényleg ilyen kígyót láttál, akkor vagy megszökött valahonnan, vagy pedig úgy engedte szabadon valami gyökér, mert megunta tartani vagy mert a kígyó túl nagyra nőtt. Általában fiatal példányokat árulnak, azonban számolni kell(ene) azzal, hogy elég gyorsan nőnek, kifejletten meg 3-4 méter fölöttiek is lehetnek. Ha kint marad az erdőben - feltéve, hogy hazai erdőben láttad - akkor legkésőbb a télen elpusztul.

2012. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az szerintem egy homoki vipera volt ami átjött Horvátországból mert az alapból nem él itt. Patkánysikló is csak Indiában él.
2017. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!