Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan rendezzek be egy...

Hogyan rendezzek be egy Sisakos Kaméleonnak terráriumot? (infó lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Most készülök venni egy ilyen kamit,és egy Akváriumba fog kerülni(100cm hosszú,30cm széles,40cm magas),és a berendezésében szeretném a segítségeteket kérni!Azt tudom,hogy faágakat kell betenni,de semmi mást!Mit kell tartalmaznia a terráriumnak?Ha csináltatok rá üvegtetőt,legyen-e a tetején tolóajtó,milyen fényforrást kell neki adnom?Várom a válaszokat,tanácsokat!
2009. júl. 16. 17:31
 1/5 anonim válasza:
Legalább műanyag növényekkel, de lehetőleg minnél több ággal és növénnyel, hogy legyen min mászniuk. Egy vagy több spotlámpával alakítsunk ki napozóhelyet, hogy reggel fel tudjon melegedni az egész napos aktivitáshoz. Szükséges lesz egy 30 fokof melegedőre és egy hűvösebb 20 fokosra, ami éjszaka lehet akár 15 is. A kaméleon és a növenyek egészsége miatt nem árt egy UV/A UV/B sugárzó fénycső. Fontos a szellőzés, ez egy kis ventillátorral megoldható, de a lakó semmiképpen ne érje el. Fontos még a víz is, a kaméleonok különösen sokat isznak. NAponta permetezz be vizet, alakíts ki egy kis medencét is. Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét!
2009. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ,de nem adnál meg egy MSN ,vagy E-Mail címet,ha esetleg megakadok,tudjak segítséget kérni?Nem akarom elrontani!Várom a választ,Gery!Ui.:Ha nem akarod megadni,az enyém gery.96@freemail.hu.MSN és E-Mail is ez!Légyszives vegyél fel,s küldj Mailt !
2009. júl. 17. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A terrárium lényege kami esetében, hogy magas legyen.

Tapasztalt vagyok ebben, hiszen a 3. kaméleonom van (sajna nem túl hosszú elétűek).

A mi terkónk nagyobb, mint ami kellene, de bébi korában csak a magasság feléig majd 3/4-ig majd teljesen be lett rendezve, ahogyan nőtt úgy.

A miénk 1 m magas és 50*50 az alapterület, mostmár majdnem teljes magasságában be van rendezve.

Szőlőtőkét használunk faanyagnak, nagyon mutatós, illetve kisebb korában vékonyabb ágakat tettem be. Műnövényt használok, az élőt megrágjáka tücskök, de van aki csak élőt hajlandó használni, van aki vegyesen él velük. Az izót annak függvényében cserélgetem, hogy hány fok van a szobában, hiszen 28-32 fok között jó a hőmérséklet. Általában a tavasz-ősz az egyforma izzót kíván, nyáron van bent a legkisebb, télen majdnem a legerősebb.

Itató tál van bent friss vízzel, de általában a levelekre spriccelt vizet issza, ill. fecskendőből is iszeik, a fecskendőben Calcimusc-ot ill vizet keverek össez, mivel őket a napfény nem úgy éri mint a kinti társaikat. A csontjaiknak erőseknek kell lenniük.

A talajt vöröshomokból és tőzegből összekverve rakok a terkóba, nőstény esetén hátrafelé egészen vastagon kell, a tojáslerakás miatt.

De ha hím akkor vékonyan, a lárvák nehogy el tudják magukat ásni.

Hetekig tudnék mesélni, ha infó kell akkor skype-on, msn-en elérhető vagyok vagy írhatsz e-mailen is :)

2009. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Repty glow 5.0 lámpa

- sima izzó

- vagy neon

ez tudja azt az UV-b sugarat, ami kell minden hüllőnek, és kb 5ezer Ft mindkettő.


A neonnak annak randa kékes fénye van,

az izzónak meg szép fénye van, szerintem :)


Ha a terkó egyik felére raksz egy plexi lapot, arra rakod az égőt, az jó.


Aztán vegyél egy hőmérőt, és egy pára mérőt


A hőmérsékletet úgy tudod belőni,

hogy fogsz egy 25 wattos égőt, a tetejére rakod egy vasrácsra, az felfűti a terráriumot 1 óra alatt olyan 28 fokra kb. Ha ez kevés, akkor nagyobb izzóval fűtöd. Ha meg sok, akkor nem fűtsd semmivel :)


Aztán alulra ha raksz agyaggranulátumot, az azért jó, mert ha azt belocsolod vízzel, azzal magasabb páratartalmat tudsz csinálni, ha nem elég nagy a pára otthon.


Ezeket mind megkapod állatkereskedésben.


Fágakat meg szedsz valami erdőben, olyan vastagot, hogy pont jól tudjon rajta kapaszkodni, és akkor egész nap azon fog csüngeni :)


Aztán 100forintos boltban veszel egy víz spriccelőt kb 250Ft-ért, és azzal spriccelheted be neki a vizet az üvegfalra, növényekre, és onnan ő majd lenyalogatja a cseppeket.

2010. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
üvegtető nem jó, mert azon nem megy át az uv fény, és szellőznie is kéne, meg ne fulladjon az állatka.
2010. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!