Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 8,5 hónapos kisfiam van....

8,5 hónapos kisfiam van. Mikor engedhetem meg neki, hogy megfogja a görög szárazföldi teknősünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném tudni, hogy a görög szárazföldi teknős milyen betegségeket terjeszt és mitől? Lévén ő egy vega állat, mik jöhetnek szóba, s mennyire biztonságos a kisfiamnak "játszani vele, vagy csak megfogni?" Ő még mindig a száján keresztül érzékeli a világot, ezért aggódom, u.akkor nagyon érdeklődik - érthető módon - a teknős iránt. Első gyermek, így nincs tapasztalatom. A teki (fiú) lassan 4 éves lesz (aug.- ban:))

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat!

A mama


2009. júl. 18. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
én inkább a teknőst félteném, hogy véletlenül is túl durván nyúlna szegényhez a kisfiad. ne engedd őket egymáshoz. nem lesz a picinek semmi baja tőle, de nem egy kisgyerekhez való.
2009. júl. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

úristen, a teknős nem öleb, de még egy ölebet sem adnék kisgyerek kezébe...! ha drága neked a teknősöd élete, nem adod a kezébe.

maximum megérintheti, ha a te kezedben van, de az isten szerelmére, oda ne add neki játszani...! játszani?!? *hajattép

2009. júl. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, nem odaadni akartam neki játszani!!!!, hanem - ahogy írtam is, de lehet, hogy így is félreérthető volt, akkor bocs - megfogni! De ha megfogja is, u.azzal a kezével nyúl a szájába, s emiatt aggódom....

Valaki tudna arra válaszolni, hogy milyen betegségeket terjeszhet a teki???

S mégegyszer, nem plüssállatnak tekintjük a teknőst!!!!! Ő nagyon fontos családtag nálunk!!!

2009. júl. 19. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor jó,csak ez a rész eléggé félreérthető volt "s mennyire biztonságos a kisfiamnak "játszani vele, vagy csak megfogni?" "

másrészt nem hinném, hogy egy 4 éves, házban tartott teknős bármilyen betegséget terjeszthet. viszont esetleg a víz, amiben tartjátok, az étel, stb tartalmazhat olyan baktériumokat, amelyek nem túl jók a kisbabának. szerintem egy állatorvos szívesen elmondja telefonon is a kockázatokat.

2009. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolótól nem értem milyen vízre céloz mivel a szárazföldinek sztem csak inni kell a víz,de nem abban van.Nekem két vízi tekim van,meg mutatni megmutatom az egy éves fiamnak de nem érhet hozzá,mert harapnak,meg kicsit vízi szaguk van..de van egy kutyánk na az menekül előle,szegényt néha megtép ha nem sikerül időben oda érnem,de nem hagyom neki.Meg kell tanulnia,hogy ,hog ykell bánni más élőlénnyel is.Én nem tiltanám el,de ha megérinti és elég volt a simiből azonnal moss kezet neki ,ne engedd a szájába venni a kezét.Jobb félni ,mint megijedni.De tényleg ha egy dokit megkérdezel lehet szerencsésebb...
2009. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekünk is görög teknősünk van, (nem iszik vizet) és van egy 3 éves féltesóm. ő amikor itt van rendszeresen megfogja. szerintem megérintheti, megsimogathatja nyugodtan, csak utána mosd meg a kezét. nem hinném, hogy terjesztene vmi betegséget.
2009. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én is hasonlóra gondoltam, mármint hogy megérintheti, esetleg megsimogathatja (mást úgy sem tud még vele), s utána gyorsan irány kezet mosni. De már annyira el van bűvölve a teki miatt és által :)), hogy már nincs szívem folyton tiltani. Sok rosszat hallottam (pl. szalmonellát terjeszt, stb.), ezért gondoltam, megkérdezlek titeket. Nálunk csak néha iszik vizet. Amúgy meg a parkba le szoktuk vinni magunkkal sétálni: mi a pléden, a teki meg sérifikál s legelészik. Láthatóan nagyon élvezi a teki!Na, ilyenkor a legnehezebb "tiltani", hogy megérinthesse.


S tényleg bocs, ha félreérthető voltam, de tényleg gondos "nevelői" vagyunk ennek a kis csoszogó páncélosnak! :))

2009. júl. 22. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
a teknős sok betegséget terjeszt!!! majd 7-8 éves korában!
2010. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!