Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mindene bedagadt a teknősömnek...

Mindene bedagadt a teknősömnek. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Vörösfülű ékszerteknős. Semmi változás nem volt az életében. Nem akar enni, nem nagyon mozog. A szemei, a lábai, mindene fel van puffadva. Azt sem tudom kihez lehetne vinni. Az állatorvos nem hiszem, hogy ért hozzá. Talán a kisállat-kereskedésben?
2012. aug. 12. 21:26
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia, állatorvoshoz kellene gyorsan elvinni. Ha a szeme duzzadt, nem tudja kinyitni, kedvetlen, levert, ha a páncélja felpuhult, sürgősen állatorvoshoz kell vinni,

hiánybetegség, főként D-vitamin és kalcium hiánya okozza. A szemeken nagyon feltűnőek tudnak lenni a tünetek. Az állatorvos pontosan tudni fogja, mitől alakult ki.

Várni nem szabad vele, mert elpusztulhat.

Ez a legfőbb gond, ahogyan tudom, ami a teknősöknél előjöhet. Injekció-kúra, nyomelem - pótlás segíteni fog. Egy a lényeg, ne várj vele, mihamarabb vidd el állatorvoshoz.

2012. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Okés. A szemét ki tudja nyitni még. A hiánybetegségnek nem fokozatosan kéne mutatkoznia? Ez olyan hirtelen jött.
2012. aug. 12. 21:45
 3/10 geobarbi ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos ez mindenképpen állatorvost igényel, mert nagyon hamar elpusztulhat. Ha budapesti vagy, nagyon ajánlom neked Dr. Sátorhelyi Tamás hüllőszakértőt, a 13. kerületben rendel (Jász u. 46.) Nagyon jól tudja a dolgát, és nem ad semmiféle felesleges vackot a tekinek. De ez a pont már nem gyógyítható otthoni, házi praktikákkal. Mivel etetted eddig?
2012. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem Pesti vagyok. Húst kapott leginkább és halat. Már vagy 10 éve megvan és azóta eddig semmi baja nem volt. Ezért is nem értem, hogyha az etetésünk nem volt megfelelő neki, akkor nem kellett volna-e már hamarabb mutatkoznia. Megnéztem a páncélja nem puha. Az a baj, hogy egyik állatorvosunkból sem nézem ki, hogy ért a teknőshöz. Ló, tehén, kutya, macska jöhet, de teknőshöz nem tudom ért-e. Mindenképp fel lesz hívva.
2012. aug. 12. 22:51
 5/10 geobarbi ***** válasza:
És melyik megyében élsz? Hátha tudok segíteni.
2012. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Győr-Moson-Sopron. Éjjel kint volt a szőnyegen. Anyu szerint jobban néz ki. Én nem látok változást. Az orvoshoz csak este tudjuk vinni, mert akkor van rendelés. Ilyenkor telepeken van az orvos.
2012. aug. 13. 11:09
 7/10 geobarbi ***** válasza:
100%
Az nagyon jó, ha ott laksz, ott ajánlom Dr. Környei Tamást! Ő hüllőszakértő, nagyon elismert itthon, címe: www.santakigyo.hu
2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. aug. 13. 14:50
 9/10 geobarbi ***** válasza:
Szívesen, majd írd meg, mi volt!
2012. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még is ért hozzá az állatorvosunk. Kapott egy injekciót és ki kell váltanunk a patikában neki még a továbbiakat, amit majd ő ad be neki. Az az érdekes, hogy nem az állatpatikában kell kiváltani, hanem a másikban.
2012. aug. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!