Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A t-rex elbírt ejteni egy...

A t-rex elbírt ejteni egy triceratopsot?

Figyelt kérdés
szerintetek ?

2012. aug. 23. 16:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
de a triceratopsnak 4 méteres feje volt és három szarva amivel felszúrta a t-rexet és akkor semmit nem ért a harapása és a spinosaurus jobb mint a t-rex
2012. aug. 26. 20:40
 12/52 anonim ***** válasza:

Nincs 4 méteres fejjel rendelkező dinoszaurusz. A torosaurusnak volt 2,6 méteres feje. Ez volt a legnagyobb fej a dinoszauruszok között. A Triceratopsnak nem volt 2 méternél nagyobb feje.


Egy vadászat nem úgy néz ki, mint ahogy a legtöbb film lefesti. A rexek szint csakis fiatal, beteg vagy öreg egyedeket támadtak meg, hogy még véletlenül se sérüljenek meg. Valószínűleg sosem történt olyan, hogy egy Triceratops és egy T. rex egymás elé állt és harcoltak. Ha a Triceratops fel akarta venni a harcot, a ragadozó inkább otthagyta. Nem kockáztatta a sérülést.


Egy idétlen filmre sohase alapozz semmit! Valóságban nem láttad ezeket az állatokat. Ha tanulni akarsz a dinoszauruszokról és érdekelnek, inkább a Dinoszauruszok, a Föld urait nézd! Az egy rendkívül valósághű sorozat.


Ugyan a Spinosaurus 4 méterrel hosszabb volt, mint a T. rex, de nem tudott más dinoszauruszokat elejteni. A Spino kizárólag halakat evett.

2012. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
igen de egy harcban szerintem a triceratops nyerne
2012. aug. 27. 08:38
 14/52 A kérdező kommentje:
és sokat tudok amúgy a dinoszauruszokról mert sok könyvet olvastam meg minden és a dinoszauruszok az ősvilág uraiból tudom hogy 4 méteres feje volt
2012. aug. 27. 08:39
 15/52 anonim ***** válasza:
A Dinoszauruszok az ősvilág urai idétlen. A Discovery rengeteg gagyi és spekulatív filmet csinált. Attól, hogy a narrátor bemondja, még nem feltétlenül volt úgy. Ezek haszontalan filmek és az előbb említett Dinoszauruszok, a Föld urai másolatai (már a címéből is látszik, habár ez csak a magyar fordítás eredménye). Az volt az első film, ami keverte a dinoszauruszok életét dokumentumfilm jellegű filmmé. Persze az is spekulatív, de legalább hihető dolgokon alapozzák a tudást. De abban inkább a látvány a lényeg. Sokkal jobb grafikával dolgoznak, mint amit a Discovery valaha is el fog érni. Angol címe Walking With Dinosaurs, szó szerinti fordítása: Séta a dinoszauruszokkal. Talán így jobban beugrik.
2012. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
de én láttam mind a 6 részét már a dinoszauruszok a föld urainak és csak a titánok kora meg a nagy all balladája tetszett és nem hülyeség a dinoszauruszok az ősvilág urai és jó nekik is a grafikájuk
2012. aug. 28. 09:05
 17/52 anonim ***** válasza:
Tudom, jó a Nagy Al is. Nekem ők a régi kedvenceim. Ezeken nőttem fel gyakorlatilag. Meg Nigel Marvennek vannak különkiadásai, mint Az óriási karom és az Óriások földje. Ha nemcsak a dinoszauruszok érdekelnek, hanem más őslények is, ajánlom neked az Ősállatok között (eredetileg Walking With Beasts) és a Szörnyek bolygója (Walking With Monsters) sorozatokat. Ugyanaz a stáb készítette őket és nagyon valósághűek.
2012. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
azokat is mind láttam és igen azok tényleg jók
2012. aug. 28. 17:06
 19/52 A kérdező kommentje:
amúgy a triceratops és a torosaurus nem ugyanaz itt leírják [link]
2012. szept. 16. 15:13
 20/52 anonim ***** válasza:
Én is sok könyvet olvastam, de a Triceratops szarvai nem valami erősek, inkább az ellenfél elriasztására szolgáltak. Sokszor adódhatott hogy egy harc során a szarv letört, viszont mivel a Triceratops csordában élt, így lehet hogy a T-rex nem merte megtámadni. Amúgy te sem lehetsz valami nagy T-rex fan...
2012. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!