Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A t-rex elbírt ejteni egy...

A t-rex elbírt ejteni egy triceratopsot?

Figyelt kérdés
szerintetek ?

2012. aug. 23. 16:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Attól függ kivel is harcolt. mert itt még elmondanám hogy a harcban nem csak az erő számít hanem a súly meg a méret is (néha). T-rex egyedül is képes elejteni egy triceratopsot.

Mert ott csak a 2 hosszú szarván múlott az egész hogy sikerüljön a felnyársalás. de ezesetben ha a T-rex odafigyelt, képes volt letörni mindkét szarvát (amit már videókban láttam) és ott már csak a T-rex vezet. az orrszarvát semmire se vitte mert az kicsi és tomba volt. az legfeljebb csak fájdalmas lehetett ha ütött vele de a T-rexnek ennyi biztos nem ártott. A harapási erő viszont nagyon is fontos mert a ragadozók nyilván harapással öltek. a Spinosaurus lehet hogy erősebb de az nem jelenti azt hogy meg is öli a T-rexet. (főleg azért mert a Triceratops is simán kinyírta a spinosaurust mert azesetben nem karmokra volt szükség hanem harapásra és borotva éles fogakra amivel széttörheti szarvait és széttépi.

2014. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Ha a súly és a méret és a is számít (márpedig számít), akkor a Spinosaurus előnyben van:


Tyrannosaurus: 12-13 méter, 7 tonna

Spinosaurus: 14-18 méter, 11 tonna


Lehet, hogy a T. rex letörhette a Triceratops szarvát, de az veszélyes vállalkozás volt. A videók meg amiket néztél nem gondolom, hogy jobbak és hitelesebbek lehettek a Planet Dinosaur című dokumentumfilmnél, mert ahogy mondtam, ez a legjobb dinoszauruszokról szóló dokumentumfilm amit láttam, és szerintem valószínűleg nem is fogok jobbat látni, bár ez nem biztos. Azt meg nem mondtam, hogy a Spinosaurus meg tudná ölni a T. rexet a karmaival, mert erre szerintem is kevés esély van, de elüldözhette volna, mint ahogy a dokumentumfilmben a Carcharodontosaurust.

2014. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

elsősorban találtam egy ilyen összehasonlítást:


http://www.youtube.com/watch?v=dDXHcWGBAKY

2014. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a Spinó elüldözte a Carcharodontosaurust (nem nagyon ismerem azt a dínót) de a T-rex nem hinném hogy az első pillanatban elszaladna mert az átalában részt vett a harcokban (bátor volt,meg okos is). jah, meg kifelejtettem hogy a gyorsaság is számít.
2014. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
A Carcharodontosaurus sem menekült el az első pillatban a Spinosaurus elől. Itt van egy videó abból a dokumentumfilmből a Spinosaurus és a Carcharodontosaurus harcáról: http://www.youtube.com/watch?v=Wv6hEuODrLg
2014. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
A méret az egy dolog. Az harapáserő, alapvetően az erő egy másik dolog. AZ INTELLIGENCIASZINT MEG EGY HARMADIK! EZ NAGYON FONTOS!!
2014. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
A nagyobb méret több erőt jelent (nem harapáserőt). Az okosságával meg mit kezd szemtől szembeni harcban, halálra gondolkodtatja? Mellesleg még a T. rex se volt okosabb pl. a nagymacskáknál.
2014. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Elnézést, azt akartam írni, hogy nem volt olyan okos mint a nagymacskák.
2014. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Igaz, de az ész sokat számít. Pl hátba tud támadni, és többet tud mint egy síkhülye dínó. Pl a stegosaurus is síkhülye volt. Az ész igen is sokat számít. A nagymacska meg egy troodon féle volt. Nem is egy időbe éltek, ezen felül pedig olyan okos dinoszaurusz mint egy nagymacska NEM volt. A t-rex-é meg a világ legerősebb harapása. Valószínüleg amúgy nem mennének életre halálra mivel nekik nem kockáztatnák nagyon az életüket. Amúgy jó felkapott lett hírtelen ez a kérdés így két év múlva!
2014. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
De a kérdező viszonylag sokáig válaszolt is rá :)
2014. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!