Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy fürge gyík meddig él és...

Zsancimanci kérdése:

Egy fürge gyík meddig él és hány naponta adható neki sáska?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
XD
2012. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Sehánynaponta nem adható. Fogságban nem eszik. Megdöglik egy hét alatt. Engedd el! Minek neked fürge gyík?
2012. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

én gyerekkoromban 6 évesen fogtam egyet, otthon tartottam terráriumban, és naponta vittem sétálni egy fonallal a nyakán... közel 3 hónapon át tartottam, és igen is evett, anyám tiszta idegbeteg volt tőle, egyszer megkérdezte miért kell ez nekem? mire én: Mert nem lehet kutyám:)

2 nap múlva anyám beállított egy totál cuki kölyök spániellel, a gyíkot pedig kivágtuk az udvarra:P

2012. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
kedves kulturált válaszoló, semmivel se rosszabb egy gyík befogása mint egy szerencsétlen leguán üvegkalitkába zárása. ez itt a gyk kérdéseket tesznek fel az emberek, amikre válaszokat várnak, és igen elértünk egy szintet, de az sokkal inkább az olyan kisgyerekeknek köszönhető mint te.
2012. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. válaszoló: Tudtad-e, hogy Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett? Befogásuk szigorúan tilos. Ha valaki följelent, megbüntetnek érte. Egy fürge gyík eszmei értéke 10 000 Ft. Az a szerencsétlen üvegkalitkába zárt leguán fogságban született és nem viseli meg annyira, ha nincs a szabadban. Sőt, sok esetben szüksége is van, hogy táplálják, hiszen nem biztos, hogy képes lenne visszaszokni a természetbe. Egy vadon élő gyíknak szüksége van a szabad térre, a mozgásra, a napozásra, a vadászásra, amit egy 10X10-es terráriumban nem kap meg. Mert ugye, akinek van pénze nagy terráriumot venni, UV-lámpával (mert ugye ez is kell neki, ára: 8000 Ft), annak nincs szüksége befogásra, hanem inkább vesz magának egy színes gekkót vagy agámát.


A kérdésfeltevésről a következő a véleményem. Te szívesen válaszolnál egy ilyen kérdésre: "Hogyan kínozzak halálra egy kisállatot?" Mert a kettőnek álatlában ugyanaz a végeredménye. Nem tudom az-e a gyermek, aki még mindig helyesnek tartja, hogy egy szerencsétlen kis állatot kivett a természetes környezetéből, fölakasztotta egy madzagra és úgy rácigálta meg húzogatta, mint egy botot.

2012. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Fáj az igazság, mi? Látod öreg, azér már a modik is tudják hol a határ. Ez nem jött össze.
2012. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, hogy mindenki örüljön, igen a gyík egy védett állat, ha lehet ne fogd be, és ne tartsd otthon, ha feljelentenek érte, a fürge és zöld gyík eszmei értéke 10.000ft ben van meghatározva.


Viszont, hogy kérdésedre is választ kapj, a gyíkfélék életkora a habitusuktól függ főleg, a Magyarországon élő fajok, 1-1.5 évig élnek, ha a téli időszakot is nézzük, akkor tudatos életük körülbelül 9 hónapra tehető, ez alatt az idő alatt kikelnek felnőnek, szaporodnak, majd elpusztulnak.

wiki részlet:

A fürge gyík október elejétől március elejéig telel valamilyen fagymentes helyen, farönkök között, lyukakban. Aktív periódusában hasonló helyeken éjszakázik, bár meglehetősen korán megkezdi táplálék- vagy párkereső körútját. Kora reggel előszeretettel nyalogatja a harmatot a növényekről. Táplálékát különféle ízeltlábúak képezik: pókok, lepkék, egyenesszárnyúak stb. bár az erős napsütést kerüli.

Etetésükről, nem találtam semmiféle információt, de igen valószínűnek tartom, hogy esznek minden nap, kivéve mikor hibernálnak télen.


Egyébként ha kertes házban laksz inkább, hordj egy nagy kőrakást az udvarba, telepíts oda néhányat, majd old meg, hogy macskamentes legyen a kertetek, és ebben az esetben, szinte egész nyáron gyönyörködhetsz bennük, ahogyan sütkéreznek a köveken.

Panelba meg semmilyen állat nem való.


előző: És igen, amennyiben fel lehetne tenni itt azt a kérdést, amit beírtál, én megválaszolnám.

2012. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt mindjárt gondoltam.
2012. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , tudom hogy védett csak kíváncsi voltam rájuk
2012. aug. 27. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!