Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis mocsári teknős hogy...

Kis mocsári teknős hogy keveredett oda? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
mamámék szedték fel a krumplit a földből.előrehordták a házhoz.Mire papám megszólal hogy ott egy teknős.És egy isipisi teknősbaba ült a krumpli tetején.Mocsári teknősnek hasonlít.Fogalmunk sincs hogy került oda.Mamámék feljöttek pestre és otthagyták egy nagy üvegben... pár cm vizzel..gazokkal amire ki tud mászni...és árnyékos helyre rakták.Papám vadászott neki legyeket amiket előszeretettel meg is evett.Holnap reggel mennek vissza hozzá.Hétfőn hagyták ott...Macska meg semmi nem fér hozzá.Csak nem lesz semmi baja ennyi idő alatt nem?Most a kérdés igazság szerinte az hogy mondjam nekik hogy hozzák haza?Megél egy ilyen fogságban?Vagy mi legyen vele?

2012. aug. 29. 21:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a közeli tóból mászhatott ki...de az a tó is 500m re van a háztól..a kerttől meg főleg...és nagyon pici teknőc.Állítólag 3 cm es.Szívem nem lenne bedobni a tóba...
2012. aug. 29. 21:40
 2/11 anonim ***** válasza:

"Szívem nem lenne bedobni a tóba.."

Nem is kell; szépen leteszitek a parton, a többit ő már tudni fogja.

2012. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó de most megszokta a pár napos etetést...kiteszem a tóparton..akkor nem lesz neki fura...vagy megeszi valami???nem tudok egy teknős menhelyet ahol iylen védett állatokat fogadnak be? pl mocsári teknőst?
2012. aug. 29. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden őshonos hüllőfajunk védett, fogságba tilos ejteni őket, röhejesen hangzik, de nem tudod megteremteni a számára szükséges klímát, ugyan is a hazai mocsári teknősök nem mindenféle tenyésztett állatok leszármazottai, és szükségük van az éghajlat hőmérséklet ingadozásaira stb stb. Ráadásul a légy sem éppen a megfelelő táplálék a számára, hiszen halat kell enniük hallal kis korban, esetleg napos egeret ilyeneket, különben mindenféle vitaminhiányai lesznek, ha meg elviszed állatorvoshoz, szerintem egy lelkiismeretes állatorvos rád hívja a megfelelő hatóságokat. engedjétek szabadon...
2012. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nah jó...nem vagyok én bűnöző...aztán meg annyi mindent olvastam mostmár NETEN...de akkor azt magyarázzátok meg hogy hogy jutott egy ilyen pici teki ki a krumpliföldre ami ugy 700 mre van a háztól..és papa aztmondta hogy ott ült a krumplik tetején!
2012. aug. 29. 22:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Megaztán nem is biztos h mocsári teknős...csak papa mondta hogy gondolja...milyen szabadvizi teknősök élhetnek még ilyen kihalt horgásztavakban?
2012. aug. 29. 22:07
 7/11 A kérdező kommentje:
DE MIÉRT MÁSZOTT EL A TÓBÓL? AKKOR CSAK NEM OLYAN JÓ NEKI HA ENNYIRE ELCSÁSZKÁLT!olvastam vmi 16. kerületi tóról ahol vannak ilyen sok sok kicsi tekik..nem lenne érdemes oda elvinni?
2012. aug. 29. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:
a 16 kerületben ékszertekik vannak sajnos főleg ott nem lenne jó egy mocsárinak, más faj nem él Magyarországon csak a mocsári, és eléggé kevés is van belőlük. Ha azt mondod hogy pici, lehet hogy most kelt ki, és szerencsétlen rossz irányba kereste a vizet.
2012. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha odavisszük a tónak a partjára..beugrik a vízbe..akkor nem eszi meg semmi??
2012. aug. 29. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:
11. kerület
2012. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!