Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a teknősöm?

Miért nem eszik a teknősöm?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom mennyi idős az ékszertekim, de olyan 10 cm körül van, közel 1 éve van meg. Halat, husit, legyeket, néha szárított rákocskát, szívmixet szokott kapni, zöldséget és gyümölcsöt még soha sem láttam hogy evett volna. Kb 3 napja nem nagyon akar enni, éppen hogy beleharap a kajába és otthagyja. És mostanában nem is mozog túl sokat, általában napozik, vagy csak a vízben henyél, ha kiteszem sétálni akkor járkál rendesen. A páncélján valami fehér réteg van, de nem foltokban hanem egyenletesen, remélem csak vízkő. Fogkefével meg szoktam sikálni de ha megszárad látszik h. fehér (talán citromlé?). Vitamincseppeket szokott kapni, és az utóbbi 2 takarításnál lett téve a vizébe valami vízelőkészítő ami eredetileg halaknak lett véve. Lehet hogy ez tett rosszat neki? Mi lehet a baj?
2012. aug. 30. 19:50
 1/4 Kuroyuki Hime ***** válasza:

Nem biztos, hogy ettől lett rosszul...

szerintem elsődleges dolog, hogy elviszed az állatorvoshoz... ő fog tudni biztos dolgot mondani.

Amúgy tudtad, hogy a teknősök téli álmot szoktak aludni...és van néha, hogy megkukulnak... iylenkor egy hétig nem esznek, nem isznak... mert jön egy lehűlés..és szerencsétlenek azt hiszik, hogy jön a tél...

:)

remélem hamar meggyógyul a teknősöd

2012. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Melmel ***** válasza:
Mindenképpen vidd dokihoz.Az étvágytalanságnak sok oka lehet.Engem inkább ez a bizonyos "fehér réteg" aggaszt. 12 éve vannak tekijeim, ilyen nem fordult még elő nálunk.a husit és a legyet én kihúznám az étrendből. ha kiderül mi a probléma esetleg megoszthatnád velünk is, másoknak is hasznos lehet.
2012. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na a fehér dolog a páncélon vízkő volt. Most lemostam egy kis citromlével, és gyönyörű szép színe lett száradás után is. Kicsit meglámpáztam egy dobozban az állatkát, eléggé élvezte, azóta nagyon eleven. :) Alakul ...
2012. aug. 30. 21:52
 4/4 Melmel ***** válasza:
örülök hogy nincs nagy baj!
2012. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!