Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » ! SEGÍTSÉG! Miért nem eszik a...

! SEGÍTSÉG! Miért nem eszik a teknősöm?

Figyelt kérdés
Az ékszerteknősöm október óta semmit nem eszik meg!!!Miért??Eddig arra gondoltam biztos valami téli álomszerű de kezdek agódni miatta....mi lehet a gond???
2011. dec. 27. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
október óta nem eszik a teknősöd és még él? az igen!
2011. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen hőmérsékletű a víz? Ha hideg akkor amiatt. Ha nem, akkor már rég el kellett volna vinned állatorvoshoz. Lehet a rossz körülmények miatt is. Mekkora a helye, van-e szűrő, fűtő, világítás, kimászó, mit kap enni? Ha ezeket megmondod, meg tudjuk állapítani, hogy mi a baj.
2011. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen hőmérsékletű a víz?

Ha ideg akkor hibernálódni akar a teknősöd (vagyis téli álmost aludni) és felkészül erre az időszakra.

2011. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az oka lehet a hideg víz is, ha nem tudod, hogy kell teleltetni a teknőst (ezek szerint nem) akkor mindenképpen melegítsd fel. De nekem akkor volt ilyen, amikor A-vitamin hiánya volt, az enyémnek bedagadt a szeme is. Lehet más hiánybetegség is. Vidd el állatorvoshoz mindenképp!!!
2011. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítő válaszokat de tegnap szerencsére meg tudtam etetni!!!Megkérdeztem az ismerősöm és azt mondta túl meleg a víz, kicsit hűtöttem rajt és tegnap sikeresen megette a vacsorát!!!! :)
2011. dec. 28. 20:28
 6/6 Banyus:) válasza:

Én szobahőmérsékleten tartom a 4 és 3 éves teknőseimet. Eddig még nem panaszkodtak... Ha nem vagy profi "teknőcológus:)", akkor szerintem a legjobb;

20°C < lakás hőm. (ne legyen huzatos helyen, nem jó ha a levegő sokkal hidegebb, mint a víz=>tüdőgyulladás).

Legyen lehetősége napozni, mozogni (ez enyémek imádnak a lakásban kalandozni). Négy naponta van nálunk etetés (külön akváriumban) vegyesen kapnak mindig mindent; szárított rák, müzli, fagyasztott HAL!!!, és a nagyobbik imádja az almát. Ha a haldarabkákra nem ugrik rá azonnal a tekid akkor tényleg nagy baja van (de ha nem evett még, akkor csak ismeretlen számára, de biztos, hogy imádni fogja). Ha esetleg vitamin hiányos a tekid, akkor ezzel az étrenddel helyre rázhatod. Még májat is adhatsz neki, de az enyémekből kiindulva nem biztos, hogy ízleni fog neki.

Lehetséges, hogy van valami gyulladása..., akkor a kamilla teás fürdőzés segíthet (vizébe tegyél 1-2 bögre teát, lehetőleg külön akváriumban, nem kell hosszú ideig benne tartani (~fél óra...). Nálunk a háborús szem sérülést 3 nap alatt helyre hozta...

Nem tudok mást tanácsolni a tekid egészsége érdekében. Mindenesetre nem ártana neki, ha megnézné egy állatorvos...

2011. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!