Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem értem azt az elméletet,...

Főzős Laci kérdése:

Nem értem azt az elméletet, miszerint a dinoszauruszok bizonyos fajtáit, viselkedésüket, kinézetüket kész tényként említik az ilyen stílusú műsorokban. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 11:03
 1/5 anonim válasza:
83%

Nem hiszem, hogy kész tényként említenék, csak kicsit hosszadalmas lenne mindig úgy mondaniuk, hogy "ma úgy gondolják a tudósok, hogy ez a faj növényeket evett".


Különben nem is biztos, hogy tudományosan megalapozott műsorokról van szó, bár címet nem írtál. Van például egy 3. évezred című tudományosnak nevezett magazin, több tanárom az egyetemen szidta, hogy mekkora hülyeségek vannak benne. Egyszer egy bányamérnök tartott előadást nálunk, ő is ezt mondta! Na, hát nekem van pár példányom eme magazinból, úgy kaptam őket, jelenleg arra használom őket, hogy azokon vágom a lábkörmömet.


Nyitott szemmel kell járni. Ennyi.

2012. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Nos, ez pont olyam, mint a Jézus-ábrázolások. Róla sem maradt fent fotó vagy festmény, de még csak csontváz sem, meg mégis elképzeljük valahogy haját, szakállát, modorát, szavait, anyját, apját.
2012. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Spektrumon,Discovery-ken megjelenő műsorokról van szó,amikben pl:amerikai tudósok magyaráznak,vagy inkább magyarázkodnak a hipotetikus elméleteikről.Ez pedig nevetséges:ugyan honnan a fenéből tudja,hogy egy konkrét kihalt dinó-fajnak milyen volt a bőrszíne?
2012. szept. 13. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos többnyire igazad van, azok a műsorok, amiket az elmúlt években a Discovery és a Spektrum adott, tényleg telis-tele vannak bődületes ostobaságokkal.


Én itt az olyan műsorokra gondolok, mint az Őshüllők arénája (Jurassic Fight Club), A dinoszauruszok csatája (Clash of the Dinosaurs) és a Megaragadozók (Monsters Resurrected). Ezek az őslényekről szóló dokumentumfilmek mélypontjai, és maguk a tudósok, akik szerepeltek bennük, ők is nagyon rossz véleménnyel voltak róluk.


Azonban nem a tudósok itt a hibásak. Ők csak előadták a szövegüket, amiket aztán a filmkészítők szépen megvágtak, kiforgattak, és minden szavukat megpróbáltak tényként beállítani. Arról van itt szó, hogy az ilyen műsorkészítőket nem érdekli a tudományos hűség vagy a nézők oktatása, ők csak azt nézik, hogy mi az izgalmas, miből lehet szórakoztató TV műsort csinálni.


Ezért jó, hogy vannak olyan műsorok is, mint A dinók bolygója (Planet Dinosaur), amikben a narrátor (legalábbis az angol változatban) csak ritkán mond olyat, hogy "Ez így meg így volt biztosan", hanem azt mondja, hogy "Talán így nézett ki ez meg az, és ez rá a bizonyíték..."



Mellesleg tény, sok őslény bőrszíne csak merő találgatás, de mivel a TV főként vizuális médium, valahogy csak ki kell színezniük őket. Ám az elmúlt néhány évben tényleg sikerült a kövületeken talált pigmentekből rájönniük arra, hogy néhány tollal rendelkező dinoszaurusz milyen színű volt.

2012. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végre valaki,aki egyetért velem! Köszi!
2012. szept. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!