Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy ékszerteknő...

Mennyibe kerül egy ékszerteknős? Hogyan kell gondozni? Mik a szükségletei?

Figyelt kérdés
Mekkorára nőnek meg?
2009. aug. 2. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van vörös és sárga "fülő" teki, az egyik árban drágább, ha jól tudom. Én 5 éve vettem egy "vörös fülő" ékszertekit, de nem volt drága, szerintem 1-2 ezer forintos nagyságrendben gondolkozz most is. Gondozni? Nem bonyolult. :) Biztosíts neki megfelelő hőmérsékletű vizet, etessed meg pár naponta, néha adj neki nyers húst is. Érje napfény, ez nagyon fontos. Szeretnek kifeküdni egy kőre, vagy valamire, ami kiemelkedik a vízből és napozni. :) Az enyém most is napozik, ha megunja akkor bemegy a vízbe. Hetente megtisztítom a páncélját, hogy szép maradjon. Kap szemcseppet is, hogy ne kapjon el semmilyen fertőzést, mert elég könnyen megvakulhatnak. Néha elengedem a szobában kicsit, akkor sétálgat, érdeklődik, ha már unja, akkor visszateszem a vízbe.Ideális lenne számára egy társ, éppen most keresek hasonló korú "feleslegessé vált" teknőst. 5 év alatt kb. 16-17 centisre nőtt meg, lehet, hogy még nő.

Remélem lesz valaki, aki részletesebben beszámol. :)

Hali!

2009. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

25 centis páncélohosszal lehet számolni kifejlett pédánynál.

Vörös fülűt már nem lehet kapni.


A többire már itt a válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__318288-mennyi..

2009. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha körülnézel a neten találsz egy csomót INGYEN, de az állatkertben is szoktak lenni ( amit ellehet vinni..) Van nekem is egy vörösfülü amit kidobtak otthonról és úgy fogadtam be,nem tudom mennyi idős,de nagyon kis helyen tartották és nem foglalkoztak vele.. most már 14 cm.. de amikor elhoztam kb 2 éve ha volt max 8 cm..:S

Arra figyelj hogy jó nagy akváriumban tarsd, változatosan etesd, és figyelj rá.:) (én nem szoktam szemcseppet használni,de eddig semmi baja nem volt, és remélem nem is lesz.) Itt olvass utána: [link]

2009. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.:))
2009. aug. 2. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem van 2 ékszerteknősöm, sajnos az árát nem tudom, mert ajándékba kaptam nagyon gyorsan nőnek igy minnél nagyom akváriumot veszel annál job. Nem olyan akvárium kell mint a halaknak olyan magasnak kell lenni, hogy éppen ne érjen le a lába hogy tudjon úszni de ha elfárad meg tudjon pihenni. Nem kell bele vizszűrő, nekem sincsen, de leheth megéri mert 2-3 nap mulva teleszarják a vizet xD. Mindenképpen kell nekik lámpa nem kell,hogy "UV-s akármicsodás lámpa" legyen, akármilyen lámpa megteszi nekem iróasztali lámpa van odairányitva és teljesen megfelel nekik. Fontos nekik kimászó amin napozhatnak azt lehet venni, nem túl drágán de kell lenni elég térnek h úszkálhassanak. Hvonta 1x-2x kell nekik adni friss salátát, FŰSZEREZETLEN SOVÁNY CSIRKE húst (keveset) vagy eg kis HALAT más húst nem szabad. És persze a hagyományos száritott teknőskaja. És azt is élvezed ha van kertetek hogy oda kicsit kirakod,had szaladgáljanak de persze figyelni kell rájuk ne h eltünjenek, és mielött visszateszed őket a vizbe ölitsd le vizzel őket. a Viznek szopahőmérsékletnél kicsivel melegebbnek kell lennie, amig babák kell venni vizmitőt (addig fontos, miután megerősödtek már nem muszly)
2009. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam nem "vízmitő hanem vízmelegítő xD
2009. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja és az egyik akkora mint a tenyerem a másik meg akkora mint az egész kézfejem (az előző voltam)
2009. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előző (3) válasznak a szakmai megalapozottsága a helyesírási szintjével azonos.
2009. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az első kérdésedre csak annyit, hogy attól függ hol veszed-mint bármit az életben.

A második kérdésre: mint saját magadról-igényesen "a teknős is egy élőlény és ha már kiragadtuk a természetes életteréből nekünk kell gondoskodnunk róla".

Nálam jól bevált az a módszer,hogy iszapcsigákat raktam be.Ezzel azt értem el hogy a csigák takaritják az egész akv-ot meg a teknőc páncélját is. És még társasága is van akiket elnézeget naphosszat. Nem bántja őket.

"Google" vizicsiga. Olvass utána.

Szükségletek: Az előző hozzászólók már jól leírták ,de egy dologra figyelj nagyon: A TEKNŐSRE Ha már belekezdtél a tartásába minden nap gondolj rá. Ő is minden nap veled van. Üdv Sok örömet kívánok

2009. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress az internet, sohsem késő jól tartani.

pl www.teknos.hu

2009. szept. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!