Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért lettek ilyenek a teknőseim?

Miért lettek ilyenek a teknőseim?

Figyelt kérdés

Eddig a teknőseim mindig odanyomultak a falhoz ha megjöttem. Nem ritkán vettem ki őket hogy járkáljanak. A kisebbik általában az ölembe szokott lenni ilyenkor, a nagyobbik pedig már engedem a szobámba össze-vissza járkálni. Olyankor kevésbé kapom el, ha valamerre elmegy mert bízom benne hogy nem megy olyan helyre, ahonnan nem tudom kivenni.

Igen, de mostanság valamiért elkezdtek félni tőlem, szerintem. Mindig ha bejön bárki (idegen, családtag, én), akkor rögtön menekülnek hátrébb.

Fogalmam sincs mit rontottam el. :/ Talán túl sokat vettem ki őket?

A kisebbik még jobbik eset, mert azért ő még elfogadja a kezemből az ételt. A nagyobbik viszont csak akkor eszi meg az ételt, ha a vízbe rakom le.

Lassan egy éve lesznek meg.

Kérlek segítsetek! Nem akarom hogy így maradjon a helyzet. :( Mellesleg ma kaptak új sziklát, de inkább maradnak hátul. :(



2012. szept. 29. 11:45
 1/2 anonim válasza:
nem lehet hogy akárki nagyon megijesztette őket amikor nem voltál ott?Könnyen el tudom képzelni.Az én teknősöm egyszer majdnem megfulladt, ő is lassan egy éve van meg, és utána csak nagyon lassan lett újra nyugodt.semmi különleges nem történt velük?esetleg nagy hangzavar?(bár az enyém nagyon bírja a bulikat:))szóval semmi különös nem történt velük?
2012. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Még kisebb korukban leejtette a barátnőm az egyiket. És mikor egy pillanatra nem figyeltem, a nagyobbik lerohant egy kisebb magaslatról. És a kicsi is lerohant már egyszer magától. :/ De a kicsi sajna ma csinálta, de ő mégis jobban szeret odajönni. Bár most már simogatni sem engedi magát annyira. Mindig megrázza a pici fejecskéjét. A nagyobbik pedig régebbi volt, fogalmam sincs mi lehetett velük.

Remélem nem lesz sokáig ez, mert nagyon aggódom értük. :( És hangzavar az sokszor van, mert szeret a zajt. Inkább sokat szoktam énekelni, akkor van eléggé nagy hangzavar. De nem tudom, hogy ezektől lehet e a gond. :(

2012. okt. 1. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!